Gratis

Tehnician / inginer sisteme de securitate

U.S.E. SYSTEMS S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

- Studii medii (pentru tehnician) - superioare tehnice (Automatica, Calculatoare, Electrotehnica, Electromecanica) pentru inginer;
- Curs inginer/ tehnician de sisteme de securitate (constituie avantaj);
- Eligibilitate pentru avizare IPJ (cazier judiciar fără antecedente);
- Cu sau fara experiență în instalarea / punerea în funcțiune / întreținerea sistemelor de securitate;
- Experiență în instalarea / întreținerea sistemelor de securitate (constituie avantaj);
- Cunoștințe de operare calculator, rețele calculatoare;
- Cunostinte de baza legate de sistemele de securitate (constituie avantaj)
- Cunoștințe de programare sisteme de securitate (constituie avantaj)
- Permis auto cat B, (constituie avantaj);
- Apt pentru muncă la înălțime;
- Eficiență în îndeplinirea sarcinilor de serviciu;
- Abilități de gestionare a proiectelor de instalare;
- Rezistență la stres, abilități de comunicare, capacitate organizare;
- Persoană cu gândire pozitivă, energică, proactivă, amabilă, eficientă.

Descrierea jobului

- Preluarea / inventarierea / gestionarea echipamentelor și materialelor aferente unui proiect sau aflate în custodia echipei;
- Coordonarea proiectelor de instalare si punere in functiune a sistemelor de securitate;
- Instalarea, punerea in functiune si intretinerea sistemelor de securitate;
- Întocmirea documentelor specifice, completarea corectă și completă în registrele specifice sistemelor;
- Asigurarea mentenantei sistemelor de securitate (testari functionalitate, curatare, reparatii, punere in functiune etc);
- Analizarea si remedierea disfunctionalitatilor tehnice si a defectiunilor;
- Instruirea beneficiarilor privind utilizarea sistemelor de securitate;
- Desfășurarea activității în condiţii de securitate, în conformitate cu politica societăţii, legislaţia şi normele de securitate in muncă specifice locului de muncă.

Beneficii

- pachet salarial format din salariu + tichete de masa, bonusuri, prime;
- posibilitatea calificarii in specializarile tehnician/inginer sisteme de securitate;
- integrare intr-o echipa tanara, profesionista

Societatea proiecteaza si instaleaza sisteme complete de securitate pentru obiective civile, industriale si comerciale, institutii guvernamentale, cladiri administrative, acoperind intreg teritoriul tarii prin echipe proprii. Personalul societatii este format din specialisti cu o bogata experienta in domeniu care garanteaza profesionalismul solutiilor oferite.

Calitatea produselor si serviciilor oferite este certificata de portofoliul de peste 800 de clienti cu care societatea noastra are relatii contractuale.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024