Gratis

TEHNICIAN / INGINER sisteme de securitate/automatizari

MONTEGRA SOLUTIONS S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii medii/superioare de profil tehnic (avantaj domeniul electronic / telecomunicații / low voltage)
Cunoștințe de bază în sisteme de securitate, automatizări sau IT&C (retelistică, cablare structurată)
Cunostințe operare PC, Windows si MS OfficeExperiență anterioară în instalarea și întreținerea sistemelor de securitate;
Cunoștințe solide în domeniul electronică și telecomunicații;
Abilități excelente de diagnosticare și rezolvare a problemelor;
Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu clienții;
Atenție la detalii și orientare către calitate;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Instalarea și configurarea sistemelor de securitate, camere de supraveghere, detectie si semnalizare incendiu, alarmare efractie și control de acces;
Efectuarea inspecțiilor și a testelor periodice pentru a asigura funcționarea corectă a sistemelor;
Identificarea și remedierea defecțiunilor și a problemelor tehnice;
Asigurarea suportului tehnic pentru clienți și oferirea de soluții eficiente;
Documentarea intervențiilor și a activităților desfășurate.
Realizează cablajul necesar sistemelor conform proiectului tehnic
Implementează, configurează și pune în funcțiune sistemele integrate
Instruiește beneficiarul asupra utilizării sistemelor

MONTEGRA activează pe piața din România prin furnizarea, instalarea, întreținerea și punerea în funcțiune cu autorizație din partea Inspectoratului General al Poliției Române a sistemelor de securitate: alarmare antiefracție, protecție și securitate perimetrală, supraveghere video, autorizație din partea Inspectoratului General pentru Situații de Urgență: sisteme și instalații de semnalizare, alarmare și alertare în caz de incendiu, precum și rețele de voce-date, interfonie și videointerfonie, control acces auto: bariere automate, uși de garaj, automatizări.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024