Gratis

Tehnician in industria textile

TROTUSTEX SRL

Candidatul Ideal

Studii: Tehnice - studii de specialitate confectii textile (constituie un avantaj)
Abilitati/ Competente:
• Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic
• Abilitati de lucru in echipa
• Atitudine responsabila
• Determinare pentru rezolvarea optima a problemelor de productie

Descrierea jobului

Tehnician (responsabil) de productie pentru coordonarea a 3-4 linii de productie.
Asigura asistenta tehnica a liniilor de productie de care raspunde.
Elaborareaza procesul tehnologic impreuna cu maistrul.
Urmareste realizarea obiectivelor si a planului zilnic .
Urmareste executarea operatiilor conform procesului tehnologic.
Verifica calitatea operatiilor executate sa fie conform modelului si cerintelor clientului.
Asigura liniile de productie cu dispozitive necesare modelelor noi in colaborare cu atelierul mecanic.
Colaboreaza cu normatorul pentru stabilirea variantei optime de executie (calitate, timp).

Conditii oferite:
- Salariul atractiv minim 4500 ron Net + bonuri (se negociaza dupa interviu, in functie de experienta profesionala);
- Cazare(pentru candidatii din alte localitati), transport, telefon - suportate de firma
- Prime de sarbatori, spor de fidelitate functie de perioada lucrata in societate,
- Program de lucru: L-V 07:30 - 16.00.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

TROTUSTEX SRL este societate romana, proprietatea grupului italian Alfredo Grassi SpA, grup cu traditie de peste 90 de ani in producerea si comercializarea echipamentelor de protectie, militare, de pompieri si de lucru, a Dispozitivelor Individuale de Protectie (DIP) cu tehnologie GORE-TEX®. Societatea s-a dezvoltat pe toata valea Trotusului avand puncte de lucru in Targu Trotus, Bogdanesti,Buhusi si Comanesti, judetul Bacau, are 650 de angajati si ocupa o suprafata in total de 42.000 metri patrati. TROTUSTEX asigura intregul flux de productie de la magazia de materii prime si accesorii, atelierul de modelistica CAD, sala LASER, sala de croit, pana la confectionarea produsului finit. Se lucreaza cu cele mai noi tehnologii pentru a putea prelucra tesaturi inovative tip GORE-TEX®.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024