Gratis

Tehnician electronica

Interjobs Building

Candidatul Ideal

Cerințe:

• Studii medii;
• Calificare specifică meseriei;
• Se lucrează în 2 schimburi;
• Experiență în reparații electronice și mecanice;
• Persoană serioasă, adaptabilă și care lucrează cu acuratețe.

Descrierea jobului

Responsabilități:

• Acordă suport pentru toate activitățile de producție;
• Analizează și repară defectele (electronice, mecanice și acustice) care ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄provin din procesele și testele de producție;
• Depanarea și repararea PCBa-urilor defecte, folosind diagrama de circuit electronic;
• Colectează și pregătește datele referitoare la motivele de eroare și le raportează;
• Asigură primul nivel de suport pentru teste;
• Depanarea problemelor care apar în procesul de producție;
• Pregătește rapoarte privind erorile/defectele care apar în procesele de producție și propune măsuri de îmbunătățire a eficienței;
• Acordă suport în faza de lansare a produselor noi, în producție, într-o manieră orientată spre găsirea de soluții;
• Bun Co-echipier, lucrează cu ceilalți într-o manieră profesionistă, deschisă;
• Înțelegere de bază a conceptului de LEAN management.

Beneficii:

• Transport asigurat la locul de muncă din Brașov – Codlea – Zărnești - Râșnov - Cristian – Ghimbav;
• Prime de sărbători și tichete de masă;
• Asigurare medicală;
• Cantină;
• Al-13-lea salariu;
• Bonus de performanță.

InterJobs este o agenție de recrutare și plasare de forță de muncă, specializată în proiecte de recrutare atât externe, cât și la nivel național.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024