Gratis

TEHNICIAN ELECTROMECANIC

CARL MANUFACTURING SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ar trebui să aibă o experiență profesională solidă într-o poziție similara într-o activitate de producție industrială, în mod ideal în industria auto.

Candidatul ar trebui să aibă :

- Studii medii de specialitate (electronica, electrotehnica, mecanica, hidraulica);
- Experienta in domeniu;
- Cunostinte in domeniul electric, electronic, mecanic si hidraulic;
- Atestat in domeniul electric constituie avantaj;
- Cunostinte utilizare PC;
- Seriozitate, atent la detalii si cu simt organizatoric;
- Dinamic, gandire analitica;
- Spirit de initiativa, confidentialitate;
- Lucrul in echipa , profesionalism;

Descrierea jobului

- Să efectueze montajele, operațiunile de întreținere și diagnosticare a echipamentelor și sistemelor tehnice conform planului intern de mentenanță;
- ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂Să verifice zilnic mașinile și instalațiile și să remedieze de urgență toate deficiențele mecanice, electrice, pneumatice, hidraulice.
- Să se asigure că toate activitățile sunt desfășurate în conformitate cu normele de siguranță și cu politicile noastre interne
- Realizeaza mentenanta preventiva la echipamentele care compun sistemul integrat de securitate al uzinei;
- Desfasoara interventii la echipamentele uzinei;
- Participa la remedierea defectelor aparute;
- Examineaza alegerile tehnice propuse si cauta eventual elementele complementare realizarii lor;
- Analizeaza fisele tehnice cu preocupare permanenta de ameliorare (costuri, calitate, fiabilitate);
- Informeaz ierarhia despre funcionarea echipamentelor si a problemelor existente;
- Participa la validarea alegerilor tehnice, la lucrarile de punere in functiune si la reglarea utilajelor noi/reparate, aplicand tehnicile specifice;
- Participa alaturi de specialistii de nivel superior la interventii de depanare la toate echipamentele;
- Asigura montarea echipamentelor, participa la stabilirea amplasamentului, precum si la reglajul acestora;
- Participa la urmarirea lucrarilor aflate in executie, punere la punct, reglaje, receptie;
- Contribuie la reconfigurarea sistemelor de securitate unde este cazul;
- Efectueaza depanari hidraulice, mecanice si electrice la echipamente;
- Realizeaza mentenanta preventiva;

As a supplier to the motorsport and automotive industries, CARL MANUFACTURING will grow by 100% per year for three years.

To achieve this, the company has invested €3 million in a new 4,500m2 factory and plans to invest a further €5 million in 2024.

By 2025, CARL MANUFACTURING expects to be among the top 20 European suppliers of parts made from composite materials for the automotive, defence, leisure and luxury sectors.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 12 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024