Gratis

Tehnician electromecanic (Service Scule Electrice)

Bosch Group

Descrierea jobului

  • Responsabil cu diagnosticarea si repararea defectiunilor constatate la sculele electrice primite in Bosch Service Center (garantie si post-garantie);
  • Efectuaza inspectia vizuala si diagnoza sculelor electrice primite in atelier;
  • Verifica si compara datele de identificare a echipamentului cu datele inscrise in certificatul de garantie;
  • Realizeaza testarea de electrosecuritate a sculelor electrice pentru a evalua parametrii de functionare;
  • Realizeaza dezasamblarea sculelor electrice si depisteaza defectiunile acestora;
  • Repara sculele electrice;
  • Testeaza functionalitatea sculelor electrice reparate;
  • Realizeaza ofertele de reparatii pentru defectiunile constatate si neacoperite de conditiile de garantie;
  • Participa la inventarierea periodica a stocului de piese de schimb;
  • Realizeaza activitati de intretinere a sculelor si dispozitivelor de lucru din atelier.

Calificări
  • Studii tehnice de specialitate;
  • Experienta in domeniu (1-2 ani);
  • Cunostinte operare PC;
  • Cunostinte de electromecanica si electrosecuritate;
  • Limba engleza – prezinta un avantaj;
  • Atentie la detalii;
  • Constiinciozitate;
  • Flexibilitate;
  • Comunicare;
  • Spirit de echipa.

Informații suplimentare Beneficii #LikeABosch:
  • Contract de muncă perioada nedeterminata
  • Beneficii flexibile
  • Bonus anual in functie de performanta
  • Abonament medical la Regina Maria
  • Restaurant in incinta companiei cu preturi avantajoase
  • Tichete cadou de Paste si de Craciun
  • 25 zile de concediu de odihna

La Bosch, modelăm viitorul inventând tehnologii și servicii de înaltă calitate care stârnesc entuziasm și îmbunătățesc viața oamenilor.

Suntem unul din cei mai mari producători de scule electrice și accesorii din lume, cu o gamă de produse inovatoare, care garantează rezultate deosebite în toate domeniile de activitate.

Divizia Scule Electrice distribuie în România și oferă service pentru scule electrice și accesorii profesionale pentru meseriași și profesioniști. Fie că vorbim de produsele destinate profesioniștilor sau amatorilor, sculele distribuite de colegii noștri sunt fiabile, puternice și rezistente, ușor de manevrat și cu o gamă largă de aplicații: prelucrarea lemnului şi metalelor, găurire, înșurubare, tăiere, precum să tehnologie de măsurare.

În cadrul Service-ului Scule Electrice din București avem o echipă experiementată de profesioniști, care se dezvoltă împreună, se bucură de activitatea lor și se susțin reciproc.

Te așteptăm în echipa noastră!

Work #LikeABosch

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024