Gratis

Tehnician chimist Inginer chimist

General Membrane
2 poziții

Candidatul Ideal

-absolvent de studii liceale/licenta;
-utilizare foarte buna a calculatorului Microsoft Office;

Descrierea jobului

-Analiza calitativa a materiilor prime si produselor finite conform procedurilor de lucru
-Inregistrarea rezultatelor in fisierele de lucru
-Respectarea planului de lucru stabilit
-Informarea imediata a superiorului asupra rezultatelor testarilor si in cazul defectiunilor aparute la echipamentele de testare
-Respectarea reglementarilor interne de utilizare / preparare a substantelor folosite in laborator
-Utilizarea echipamentelor de laborator conform instructiunilor tehnice
-Capacitate de sinteza si analiza
-Riguros si atent la detalii
-Dorinta de cunoastere si dezvoltare
-Solicitudine si implicare
- Experienta anterioara in departament tehnic sau laborator constituie un avantaj.

Compania GENERAL MEMBRANE SA este specializata in productia si comercializarea de sisteme de hidroizolatii si termoizolatii, reusind in scurt timp de la infiintare sa se impuna pe piata materialelor bituminoase din Romania, prin raportarea permanenta la cele mai inalte standarde ale calitatii utilizate la nivel international. Calitatea excelenta si relationarea individualizata la nevoile fiecarui client in parte au facut ca produsele noastre sa fie preferate si recomanadate ferm de catre constructori. Beneficiind de experienta si forta GENERAL MEMBRANE SpA Italia, unul dintre cei mai apreciati producatori Europeni ale carui produse sunt recunoscute si distribuite in peste 60 de tari, pe toate continentele, avantajele GENERAL MEMBRANE ROMANIA sunt sustinute de argumente puternice, legate atat de tehnologia utilizata, dar si de preocuparea constanta fata de mediul inconjurator.
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024