Gratis

Team leader Vanzari TULCEA

NextGen Communications

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare, de preferat profil economic;
  • Carnet conducere categoria B;
  • Minim 2 ani experienta in vanzari directe si/sau management;
  • Cunostinte operare PC: Excel, Word;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
Abilitati si competente:
  • Abilitatea de a construi o echipa;
  • Abilitatea de comunicare si persuasiune;
  • Competente de instruire si motivare a echipei;
  • Experienta relevanta in vanzari;
  • Gandire proactiva, creativitate si initiativa;
  • Orientare catre client si rezultate;
  • Bune abilitati de organizare, planificare si coordonare a echipei;

Descrierea jobului

Pentru acest post avem deschise 2 pozitii:
- o pozitie care include locatiile: Tulcea, Mangalia si Tecuci
si
- o pozitie care include locatiile: Buhusi si Sascut.

Daca esti o persoana dinamica, cu spirit de initiativa si putere de convingere, atunci te asteptam in echipa noastra.

Rol si responsabilitati:
  • Conduce si dezvolta departamentul de vanzari Nextgen Communications in zona alocata;
  • Recruteaza membrii echipei de vanzari si asigura managementul acesteia;
  • Implementeaza strategia nationala de marketing si vanzari a companiei la nivel local;
  • Organizeaza evenimente la nivel local;
  • Colecteaza informatii, propune masuri si realizeaza rapoarte privind procesul de vanzare din zona sa de activitate;
  • Asigura instruirea, coaching-ul si motivarea echipei;
  • Asigura indeplinirea obiectivelor de vanzari, prin utilizarea tuturor instrumentelor.

Beneficii oferite:
  • Pachet salarial atractiv (salariu fix si parte variabila lunara);
  • Mediu de lucru placut;
  • Oportunitati de promovare/dezvoltare profesionala;

NextGen Communications este una dintre cele mai tinere si dinamice companii ce activeaza pe piata de telecomunicatii din Romania, oferind servicii in peste 30 de orase mari si peste 300 de localitati.

Compania apare in anul 2008 si face parte din grupul Orange Romania Communications, si a fost creata cu scopul principal de a oferi o alternativa avantajoasa la ofertele principalilor jucatori de pe pietele locale, folosind totodata cele mai noi tehnologii in domeniu, permitand furnizarea de servicii competitive.

NextGen conecteaza peste jumatate de milion de locuinte, printr-o retea de ultima generatie, oferind servicii de internet, televiziune si telefonie, prin intermediul celor 500 de profesionisti ce asigura asistenta permanenta.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 3 Mai 2024