Gratis

Team Leader / Director Dezvoltare Keller Williams Iasi

Keller Williams Iasi

Candidatul Ideal

Pe cine căutăm?

Pentru persoana potrivită, acesta nu este doar un loc de muncă, ci o oportunitate antreprenorială!
De preferință are un istoric de leadership, este un agent producător de top, a activat în vânzări sau HR. Este dinamică, extrem de asertivă, pasionată și orientată spre oameni, care acționează cu urgență. Are abilități puternice de comunicare și se conectează natural cu ceilalți.

Când cunoscuții o descriu, indică energia și pasiunea ca fiind cele mai dominante caracteristici. Dorința arzătoare este de a construi compania imobiliară dominantă din piața!

Candidatul posedă o dorință puternică de a ocupa o poziție de conducere și de a influența creșterea. Este aliniat cu viziunea de aDngere a standardelor de creștere Keller Williams Iași.

Obiective rol Team Leader / Director dezvoltare
- Implementarea viziunii de dezvoltare a KW Iasi
- Generarea de lead-uri pentru recrutarea agenților - pentru a se alătura companiei.
- Recrutarea agenților imobiliari - (interviu, selecție).
- Utilizarea instrumentelor Growth Initiative pentru atingerea obiectivelor : numărul de
întâlniri recrutare , recrutărilor brute, recrutărilor nete și profitabilitate.
- Consultarea celor mai buni 20% dintre agenți pentru a crește productivitatea și retenția.
- Conducerea proceselor de dezvoltare a agenților pentru a atinge un venit mediu minim
per agent.
- Atingerea cotelor de piață stabilite.
- Consultarea personalului administrativ și oferirea oportunităților de formare.
- Împărtășirea oportunităților KW Iasi cu toți liderii și agenții.
- Supravegherea formării profesionale a agenților existenți (noi și cu experiență) în
domeniul cheie de activitate.
- Conducerea întâlnirilor de vânzări și de afaceri.
- Gestionarea personalului pentru a asigura profesionalism și performanță acceptabilă.
- Cercetarea concurenței și elaborarea strategiilor de prospectare a afacerilor și de
marketing pentru a concura cu succes.
- Facilitarea întâlnirilor regulate de vânzări.
- Efectuarea evaluărilor ale performanțelor personalului și ale asociaților.

Competențe cheie:
- Abilitati de recrutare peste medie
- Abilități extraordinare de relaționare cu oamenii.
- Competențe de conducere, management, spirit de echipă.
- Stabilirea obiectivelor, planificare, abilități de responsabilitate.
- Abilități de rezolvare a problemelor.
- Atitudine proactivă și pozitivă.
- Dezvoltarea carierei și abilități de formare profesională.
- Un istoric de succes în vânzări de top în trecutul recent.
- Cunoștințe, experiență și abilități în domeniul imobiliar, cu accent pe imobiliare
rezidențiale reprezinta un avantaj
- Experiență de succes în joburi/activități anterioare.

Descrierea jobului

Oportunități de dezvoltare
- Beneficiezi de cel mai bun sistem de training in leadership-ul imobiliar la nivel global
- ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Beneficiezi de coaching personalizat săptămânal pentru indeplinirea obiectivelor
- Folosesti sisteme si modele de creștere verificate la nivel national și global
- Devii parte a unei comunități de profesioniști în imobiliare la nivel național și
internațional
- Expunere la mindset si tehnici de dezvoltare afacere imobiliara vs. tranzacții imobiliare
- Sistem de recrutare de ultima generație în domeniul imobiliar
- Mediu de lucru bazat pe cooperare si networking

Structura de remunerare
- Venit fix pentru servicii de management
- Bonusuri de succes în funcție de rezultate

Recunoscută în mod frecvent ca fiind cea mai inovatoare și prietenoasă agenție de brokeraj imobiliar, Keller Williams este un loc de întâlnire pentru cei mai buni agenți imobiliari din industrie.

Keller Williams Iași pune la dispoziție modele, sisteme, training, coaching si tehnologie pentru dezvoltarea afacerilor imobiliare ale agenților săi precum și o cultură organizațională ce pune in centru agentul imobiliar, productivitatea, profitabilitatea si un mediu de creștere.

Cu o pregătire imobiliară de top în industrie, comisioane generoase de până la 90% din comisionul de tranzacționare și un leadership experimentat, Keller Williams Iași este un loc atractiv pentru agenții care doresc să își construiască rapid cariera în domeniul imobiliar.

Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024