Tamplar cu experienta constructor de mobilier din lemn masiv

SCOBERCEA ILIE ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ

Candidatul Ideal

Familiaritate cu o varietate de scule și utilaje specifice de tamplarie, inclusiv ferăstraie, mașini de rindeluit, mașini de găurit, etc.
Abilitatea de a citi și interpreta desene tehnice.
Experiență în finisarea lemnului, inclusiv șlefuire, vopsire și lăcuire.
Cunoștințe despre diferite tipuri de lemn și proprietățile lor.

Abilități:

Abilitatea de a construi produse din lemn masiv cu ajutorul unui manipulant sau chiar și de unul singur
Abilitatea de a lucra independent și ca parte a unei echipe.
Atitudine proactivă și orientată spre detalii.
Abilitatea de a respecta termenele limită și de a gestiona eficient timpul.
Abilitatea de a rezolva probleme și de a găsi soluții creative.
Capacitatea de a comunica eficient cu colegii și clienții.

Calități personale:

Persoană serioasă și responsabilă.
Atitudine pozitivă și dorință de a învăța.
Abilitatea de a se adapta la diferite medii de lucru.
Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.
Punctualitate și disciplină.

Cerințe suplimentare:

Abilitatea de a utiliza diverse scule și utilaje.
Capacitatea de a lucra independent și ca parte a unei echipe.

Bonus:

Experiență în proiectarea mobilierului.
Cunoștințe de utilizare a programelor CAD.
Abilitatea de a vorbi o limbă străină.

Descrierea jobului

Pregătirea:

Recepția și controlul calității materialelor.
Debitare și prelucrarea lemnului conform desenelor tehnice sau chiar și fără desen
Pregătirea componentelor pentru asamblare.

Asamblare:

Asamblarea mobilierului conform instrucțiunilor de montaj.
Utilizarea diverselor scule și utilaje pentru fixarea componentelor.
Respectarea standardelor de calitate și a termenelor limită.

Finisare:

Șlefuirea, (vopsirea și lăcuirea mobilierului doar la nevoie)
Controlul calității finisajului.
Ambalarea mobilierului pentru livrare.

Alte responsabilități:

Menținerea curățeniei și ordinii în spațiul de lucru.
Respectarea normelor de protecție a muncii.
Utilizarea eficientă a echipamentelor și materialelor.
Colaborarea cu colegii pentru realizarea obiectivelor comune.

Noi suntem Mobila Banat de Tâmplăria Scobercea, o fabrică de mobilier din lemn masiv localizată în localitatea Coronini județul Caraș Severin.

Începem prin a debita bușteanul la gater îl depozităm, îl uscăm natural dar și în uscător, apoi începe distracția în atelier unde pregătim , formăm , rindeluim, finisăm, montăm și livrăm la client produse construite pe comanda ex. ( uși, paturi, mese, scaune etc) sau produse ținute și vândute din stoc ex. ( suporturi de flori , chiar și bețe pentru vată de zahăr din bucățiile mai mici de lemn) pentru a vedea o mare parte din produsele construite de noi vă invităm pe www.mobilabanat.ro

Pentru mai multe detalii nu ezitați să ne contactați

Telefon: 0726584230

Facebook: @MobilaBanatTsc

tamplariascobercea@gmail.com

scobercea_ilie@yahoo.com

Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024