Gratis

System Engineer, DDIS Department

Servier Romania

Candidatul Ideal

Profilul colegei/colegului cautat/e:
  • Absolvent al unei institutii de invatamant superior in domeniul tehnic/informatic
  • Foarte bune cunostinte de infrastructura IS
  • Experienta de minim 3 ani in domeniul IS
  • Bune competențe în Microsoft Azure si cunoștințe solide în Cyber Security
  • Autonomie, spirit organizatoric si initiativa
  • Acuratete, atentie la detalii, spirit de observatie dezvoltat si inclinatie catre precizie si corectitudine
  • Capacitate de analiza, sinteza si planificare
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Spirit de echipa si capacitate de inter-relationare
  • Entuziasm, flexibilitate, imaginatie si creativitate, atitudine pozitiva si proactiva, in cautare de noi resurse si idei
  • Maturitate si responsabilitate, atitudine echilibrata, deschisa, onesta, asertiva si diplomata
  • Orientare catre atingerea obiectivelor

Descrierea jobului

Principale Responsabilitati:
  • Intretine in functiune solutii IS ce includ lucrul in retea si/sau accesul la Internet: ofera cele mai convenabile solutii in functie de specificul activitatilor desfasurate si de rezultatele asteptat si coordoneaza activitatea astfel incat timpii de rezolvare a incidentelor sa fie redusi cat mai mult
  • Participa la transpunerea fluxurilor si proceselor informationale din companie din punct de vedere service IS
  • Implementeaza, gestioneaza și securizeaza aplicații și infrastructuri în cloud-ul Azure, inclusiv migrarea și optimizarea resurselor IS în cloud
  • Implementeaza măsuri de securitate cibernetică, evalueaza riscurile, monitorizeaza securitatea infrastructurii și a datelor, precum și aplica cele mai noi tehnici de protecție împotriva amenințărilor cibernetice
  • Aplica solutii, proceduri, tehnici, recomandari de buna practica pentru mentinerea bunei functionari a activitatii printr-o continua planificare, actualizare si imbunatatire a standardelor de activitate, tinand cont si de perioadele aglomerate si mai putin aglomerate
  • Diagnosticheaza, identifica si solutioneaza incidentele aparute in functionarea retelei in general, a echipamentelor de legatura si a celor de comunicatii
  • Coordoneaza activitatile de service IS atfel incat sa sustina in permamenta atingerea obiectivelor companiei
  • Isi coordoneaza activitatea astfel incat sa-si atinga obiectivele stabilite
  • Evalueaza lunar (pe baza intalnirilor cu echipa si pe baza intalnirilor individuale) atingerea obiectivelor de performanta profesionala si propune actiuni specifice de ajustare a acestora
  • Elaboreaza recomandari de buna practica pentru corecta functionare si utilizare a calculatoarelor, a echipamentelor de conectare la retea si a celor destinate comunicatiilor
  • Identifica si propune actiuni de imbunatatire a activitatii proprii
  • Monitorizeaza (in mod aleatoriu) rezolvarea incidentelor raportate de clientii interni, tinand cont si de ordinea rezolvarii acestora
  • Colaboreaza cu toate departamentele oferind asistenta in folosirea tehnologiilor informatiei in activitatea curenta; este la curent cu solicitarile si necesitatile reale de acces la resursele retelei locale
  • Participa in mod activ la toate proiectele IS noi, in timpul si dupa punerea acestora in functiune
  • Informeaza utilizatorii despre noile facilitati, configuratii, tehnologii de conectare si comunicare in retea, a caror utilizare ar putea imbunatati calitatea muncii
  • Identifica si esaloneaza activitatile de intretinere/up-gradare software si hardware pentru echipamentele specifice retelelor de calculatoare
  • Creaza, evalueaza si actualizeaza procedurile de service IS
  • Aplica si supravegheaza aplicarea standardelor tehnice in vigoare si cerintele specifice Companiei, asa cum decurg ele din activitatile desfasurate
  • Creaza si implementeaza un sistem de raportare periodica a activitatilor de echipa desfasurate

We are an international pharmaceutical company governed by a non-profit foundation, with our headquarters in France (Suresnes).
With a strong international presence in 149 countries and a turnover of 4.615 billion euros in 2018, we employ 22.000 people worldwide.
Entirely independent, we reinvest 23% of our turnover (excluding generic drugs) in research and development and use all our profits for development.
Corporate growth is driven by our constant search for innovation in five areas of excellence: cardiovascular, immune-inflammatory and neuropsychiatric disease, cancer and diabetes, as well as by our activities in high-quality generic drugs.
Currently, we have 30 drug candidates including 16 new molecular entities at various stages of clinical development. Our priorities are pathologies with high medical needs within our areas of expertise.
To report a suspected adverse event with a Servier drug, please visit www.servier.ro.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024