Gratis

SYNERGY THERM - Brand representative zonal

APUSENI MOUNTAINS RESEARCH CO S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent/a Studii Superioare obligatoriu
Permis auto categoria B si disponibilitate de deplasare (activitatea se va desfasura pe mai multe judete)
Excelente abilitati de comunicare,vanzare si negociere
Persoana orientata catre performanta/rezultate
Cunostinte bune Microsoft Office
Domiciliul obligatoriu in orasele selectate si experienta de minim 2 ani pe un post similar

Descrierea jobului

Promoveaza produselor si imaginea companiei catre medicii, farmacistii si consilierii locatiilor partenere din zona alocata, in conformitate cu strategia companiei
Participa si organizeaza mese rotunde si prezentari catre locatii fizice (farmacii, drogherii) si medici
Participa la simpozioane si congrese
Intocmeste rapoarte privind activitatea de promovare
Culege informatii din teritoriu cu privire la competitori
Contribuie la crearea unei baze de date corecte, prin identificare de clienti noi sau nevizitati de catre companie
Promovarea si vanzarea directa a produselor din portofoliu catre diferite categorii de clienti: Clinici private, Spitale de stat, Farmacii si alte categorii de clienti
Prospectarea, Initierea si mentinerea relatiilor profesionale cu toti clientii
Realizarea planurilor de vanzari si atingerea tintei de profitabilitate zonala
Cresterea vanzarilor pe zona alocata, incasarea soldurilor la timp, orientarea spre realizarea obiectivelor si gestionarea resurselor.
Formarea, mentinerea si actualizarea bazei de date a contactelor din teritoriul alocat
Respectarea termenelor limita, intocmirea rapoartelor si comunicarea cu conducerea companiei
Monitorizarea activitatii concurentei si propunerea de masuri de combatere a acesteia
Planificarea activitatii saptamanale/lunare si extinderea portofoliului de clienti
Gestionarea documentelor conform procedurilor companiei
Identificarea şi transformarea clientilor potentiali în clienti activi prin activitatea de promovare pentru produsele alocate

SYNERGY THERM este un brand 100% românesc care a fost înființat din dorința de a crea produse de îngrijire personală cu formule stabile și eficiente care dau rezultate.
Toate produsele Synergy Therm au la bază apa termală din Băile Felix, sunt testate dermatologic și formulate cu ingrediente ultra-moderne. Izvoarele termale din Băile Felix se numără printre cele mai renumite izvoare termale din România, iar apa termală are nenumărate proprietăți benefice antiinflamatorii și calmante asupra pielii.
Fiecare produs în parte este gândit și creat cu multă atenție și răbdare, iar toate testele necesare sunt efectuate înainte ca acesta să ajungă să fie utilizat de către clientele și clienții noștrii pentru a ne asigura că produsul final este blând cu pielea și dă rezultatele dorite.
Gama Synergy Therm este într-o continuă dezvoltare din dorința de a ne adresa tuturor tipurilor de ten și afecțiunilor acestora și de aceea urmărim cu mare interes atât trendurile în skincare, cât și cerințele utilizatorilor noștri.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024