Gratis

Supraveghetor sala

TEATRUL GERMAN DE STAT TIMIŞOARA

Candidatul Ideal

Cerințe:
-studii medii;
-cunoașterea limbii germane constituie avantaj;
-prezență de spirit,
-bun comunicator,
-bune calități organizatorice.

Descrierea jobului

Atribuții principale
-verifică configurarea sălii de spectacole pentru fiecare spectacol în parte (câte rânduri și câte locuri sunt pe fiecare rând) și o verifică;
-plasează indicatoarele de locuri conform diagramei spectacolului;
-verifică menținerea aspectului sălii de spectacole și al altor spații de public - curățenie, iluminat, grupuri sanitare și supraveghează păstrarea și menținerea liniștei în sala de spectacole;
-primește publicul spectator și se îngrijește de plasarea acestuia în sala de spectacole, oferindu-le ajutorul în a-și găsi locul de pe biletul de intrare.

Instituție de cultură, se ocupă cu crearea de materiale artistice și promovarea acestora.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024