Gratis

Support Engineer with English - Sibiu

SC STEFANINI ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

ENGLISH speaker and looking for a job? Explore our career opportunity in Sibiu!

Your path to success requires:

ENGLISH – advanced level
• Motivation for learning new information;
• Previous successful customer service experience is considered an advantage;
• Strong written and oral communication skills;
• Able to communicate problems/issues to customers in a non-technical manner.

Descrierea jobului

Imagine a day at Stefanini - Take a look!

• Providing support to clients (via email and phone) regarding technical issues: password reset, Internet connectivity issues, emailing options etc.;
• Logging remotely to client’s computer and help them solve software issues;
• Documenting issues that you deal with on a daily basis into the ticketing system;
• Troubleshooting hardware, software and network related issues;
• Escalating problems to the next level of support when necessary;
• Help the client with all the necessary information.

You will be awarded for your success with:

• Attractive salary package;
• Contract for unlimited period of time;
• Up to 27 days Annual Vacation;
• Bonus for referring new colleagues;
• Private Medical subscription;
• Public transportation reimbursement;
• Meal tickets;
• IT and Soft skills training provided by our specialists;
• Opportunity to develop a career within a stable multinational environment – Trainer, Quality Analyst, Team Leader, Project Management, Infrastructure or Application Developer Specialists etc.;
• Friendly, fun and young team.

Stefanini este o companie braziliană cu peste 30 de ani de experiență în furnizarea de servicii IT la nivel global, de la externalizarea infrastructurii IT până la dezvoltarea de aplicații software. Compania este prezentă direct în 40 de țări, prin cele 73 de birouri din întreaga lume, și are un portofoliu de peste 500 de clienți activi. Clienții Stefanini provin din sectoare precum servicii financiare, producție, telecomunicații, industria chimică, servicii, tehnologie, sectorul public și beneficiază de un set complet de servicii mature și profesionale, care acoperă întregul ciclu de viață al unei aplicații.

Cu cele peste trei decenii de expertiza IT, prin inovarea in tehnologie, strategii digitale si modele de livrare, suntem un ghiseu unic pentru definirea si livrarea atat a utilizatorilor finali, cat si a valorii afacerii Stefanini. Ne ajutam clientii sa isi transforme visul de transformare digitala intr-o realitate de succes.

Cu Stefanini suntem pe piața românească de 14 ani și de atunci am adunat o echipă de peste 1 600 de colegi în birourile noastre din București, Sibiu și Târgu Mureș. Abordarea Stefanini, “suficient de mare, dar suficient de mică” ne face să fim deschiși, flexibili, receptivi și agili, iar acestea sunt trăsăturile pe care le căutăm și la oamenii noștri. Credem că angajații fericiți sunt egali cu clienții fericiți, așa că punem zâmbetul la baza culturii noastre, a provocărilor noastre de zi cu zi și a interacțiunilor noastre cu colegii și cu clienții. Hobby-urile și pasiunile noastre ne condimentează mediul de lucru și ne mențin pozitivi și productivi.

Stefanini are oportunități de carieră la nivel local și în întreaga lume pentru profesioniști interesați de un loc de muncă vibrant, pasionat, orientat spre echipă. Dacă sunteți o persoană orientată către client și cu o atitudine „faceți-o”, veniți la o cafea și o discuție despre viitoarea dvs. carieră cu noi! Avem terasa perfectă pentru asta.

Aflați mai multe despre noi pe pagina Stefanini și alăturați-vă nouă pe Facebook.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024