Gratis

Supplier Quality Team Leader

thyssenkrupp Bilstein Sibiu

Candidatul Ideal

•Experienta min. 5 ani in domeniul automotive pe un post de Inginer Calitate;
•Experienta in coordonare echipa/proiect reprezinta avantaj;
•Cunostinte de limba engleza si/sau germana - obligatoriu;
•Cunostinte solide despre ISO 9001; IATF 16949, FMEA, Control Plan, PPAP, 8D;
•Persoana bine organizata, orientata catre calitate, respectarea termenelor stabilite, cu bune capacitati de comunicare, spirit de initiativa si de echipa;
•Bune abilitati de rezolvare de probleme, persoana analitica, orientata spre rezultat;
•Capacitate de luare a deciziilor, abilitati de delegare si responsabilizare;

Descrierea jobului

•Prezinta initiativa in Imbunatatirea Sistemului Calitatii si Mediului;
•Colecteaza, prelucreaza si structureaza informatiile specifice activitatii;
•Intocmeste documentatia specifica activitatii de audit conform standardelor implementate in cadrul companiei;
•Initiaza, coordoneaza si monitorizeaza actiunile corective si preventive in cadrul companiei;
•Stabileste, impreuna cu management-ul, obiectivele si indicatorii de performanta;
•Ofera suport inginerilor de calitate din subordine;
•Stabileste obiectivele de calitate specifice fiecărui an fiscal, in concordanta cu obiectivele BU;
•Organizeaza activitatea de control al documentelor si de control al inregistrarilor calitatii;
•Prezinta rapoarte si analize periodice si spontane, conform solicitarilor venite de la superiorii ierarhici;
•Raspunde de mentinerea unui climat favorabil indeplinirii sarcinilor de lucru in departament;
•Raspunde de identificarea nevoilor de instruire ale personalului din subordine si asigura formarea continua a acestora;

thyssenkrupp Bilstein S.A. este o prestigioasa companie multinationala cu renume mondial. Marca Bilstein este de multi ani sinonima cu calitatea si performanta in domeniul amortizoarelor auto. De la echipe de competitii in sporturile cu motor, la firme specializate in tuning si pana la cei mai renumiti constructori de autovehicule, precum BMW, Ferrari, General Motors, Jaguar, Maserati, Mercedes, Porsche, Subaru, tehnologia si capacitatea de inovatie a Bilstein este folosita si apreciata pe toate meridianele globului.

www.bilstein.ro

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024