Gratis

Supplier Quality Engineer

Ultimate Tech Solutions S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Lucrul cu oamenii;
Manifestă înțelegere și interes față de ceilalți;
Construiește spiritul de echipă și rezolvă conflictele, se adaptează adecvat echipei.
Rămâneți fidel principiilor și valorilor companiei;
Produce o serie de soluții la probleme, caută oportunități de îmbunătățire a organizației, elaborează inițiative eficiente pentru schimbare.
Afinitate cu tehnicile de producție și asamblare;
Perspectivă tehnică și spațială;
Cunoașterea gândirii proceselor, instrumentelor de management al calității (Audit, FMEA, plan de control, MSA etc.) și metodologii de rezolvare a problemelor (8D, SGA etc.)
Abilitati de negociere;
Cunoasterea limbii engleze, scris si vorbit.

Descrierea jobului

• Participarea la programe de dezvoltare a produselor cu scopul de a asigura calitatea noilor produse
• Lansarea de produse și procese de produse noi atât intern cât și extern (furnizori)
• Calificarea și eliberarea de noi furnizori și/sau noi grupuri de produse de la furnizorii existenți
• Analizarea și interpretarea datelor, proces de îmbunătățire/proiecte de îmbunătățire, conducerea și moderarea echipelor de rezolvare a problemelor;
• Supravegherea si efectuarea auditurilor de sistem/proces/produs (interne si externe), inclusiv la furnizori.
• Dezvoltarea, crearea și monitorizarea rapoartelor/tablourilor de bord KPI în consultare cu Managerul Calitate;
• Dezvoltarea și înregistrarea unui sistem de evaluare și dezvoltare, intern și extern, în domeniile organizației, resurselor, procesului și produsului;
• Gestionarea datelor/bazei de date în domeniul calității;
• Monitorizarea nivelului de calitate, inclusiv prin urmărirea tendințelor etc.

Descrierea companiei

Ultimate Tech Solutions a fost infiinta in anul 2016
Societate furnizeaza servicii si echipamente pentru industria auto, aeronautica feroviara si constructoare de masini.
Suntem o echipa tanara, unita si dinamica, centrata pe obtinerea de rezultate.
Impreuna cultivam simtul responsabilitatii si respectul fata de valorile companiei.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024