Gratis

Suport tehnic hardware ARGES

ARA SOFTWARE GROUP SRL

Candidatul Ideal

Temeinice cunostinte privind tehnologiile Microsoft Active Directory , DNS , Exchange , System Center Operations Manager si Configuration Manager ;
Temeinice cunostinte privind sistemele de operare (Windows, Unix/Linux), reţele, securitatea reţelelor, baze de date MySQL (extra:Microsoft SQL Server, Oracle etc.), limbaje de programare SQL (extra: Java, HTML, javaScript, etc…)
Cunostinte despre infrastructura retelelor ;
Cunostinte de baza CISCO , tehnologii firewall , tehnologii de backup si stocare informatii
Cunostinte avansate privind arhitecturi de retea : TCP/IP , IPSEC , VPN , DMZ ;
Cunoasterea/intelegerea aplicatiilor web cu baze de date
Cunostinte de baza privind administrarea serverelor de web ;
Capacitati proactive de prevenire a incidentelor / problemelor din infrastructura ;
Certificarea MCP (Microsoft Certified Proffesional) ar fi un avantaj .
Abilitati de comunicare si relationare ;

Descrierea jobului

Administreaza si intretine infrastructura formata din servere Windows ;
Instaleaza si configureaza serverele , precum si echipamentele relationate ;
Executa si/sau supravegheaza instalarea aplicatiilor software ;
Monitorizeaza securitatea retelei ;
Executa si/sau supravegheaza joburi de intretinere a aplicatiilor ;
Executa si supravegheaza operatiile de backup ale sistemelor si aplicatiilor ;
Mentinerea infrastructurii si aplicatiilor in parametri normali de functionare prin actiuni proactive care sa previna incidentele si/sau problemele inainte de aparitia acestora
Instalarea, configurarea, optimizarea bazelor de date;
Colaboreaza cu toate compartimentele funcţionale ale organizaţiei oferind asistenţă în folosirea tehnologiilor informaţiei în activitatea curentă;

ARA GROUP este un grup de companii care dezvoltă şi oferă soluţii IT&C şi servicii complexe pentru mediul de afaceri şi administraţia publică.
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 11 Apr. 2024