Gratis

Store Manager (Sef Magazin)

360 MULTI-SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

  • limba straina: engleza nivel avansat;
  • cunostinte de PC: Windows, Office (word, excel, power point etc.), Internet / Social Media, program facturare;
  • cunostiinte de lucru cu casa de marcat si POS bancar;

Descrierea jobului

Locatie: Ilfov, TUNARI, Calea Bucuresti nr. 52

Descriererea postului: Supervizeaza si asigura functionarea optima a activitatii comcerciale si administrative a magazinului (punctului de lucru) in vederea atingerii obiectivelor stabilite

Responsabilitatile postului:
  • Responsabilitate activitate comerciala:
  • cunoaste si prezinta avantajele competitive ale produselor din portofoliul firmei catre clienti potentiali;
  • preia, categorizeaza, urmareste, arhiveaza si redistribuie corespondenta (scrisa / email) primita resp. mesajele receptionate (telefonice resp. verbale) (in functie de subiect catre clienti, parteneri, furnizori, colegi) – la timp, corect si complet;
  • se asigura ca toti clientii/vizitatorii sunt tratati cu amabilitate si profesionalism atat in comunicare la distanta (telefon, email) cat si in magazin;
  • raspunde in scris (pe email) sau telefonic tuturor cererilor de vanzari sau reclamatii vanzari si redirectioneaza celelalte mesaje catre comp. aferente;
  • intocmeste actele necesare activitatii de vanzare (oferte comerciale, facturi proforme, facturi fiscale, bonuri fiscale, certificate de garantie, urmareste incasarea facturilor, scadenta facturilor s.a.)
  • preluarea si prelucrarea comenzilor primite (facturare, expediere, coordonare cu comp. Logistica);
  • asigura necesarul de marfa pentru magazin sub forma de comanda marfa in urma vanzarilor efectuate in magazin, a stocului general de marfa si in functie de sezon;
  • efectueaza diferite analize/rapoarte legate de activitatea de vanzare si prezinta propuneri pentru rezolvarea situatiilor si/sau imbuntatirea acesteia;
  • propune activitati de vanzari si promovare / evenimente sefilor directi;
  • colecteaza feedbackul primit de la clienti sau alti parteneri, fie el pozitiv sau negativ, pentru a imbunatati produsele sau serviciile oferite;
  • emite si arhiveaza raport de casa de marcat si raport POS zilnic, la inchidere de program;
  • intocmeste documentia pentru organizarea logistica (livrari directe, livrari prin curierat, livari din depozit etc.) si se consulta si se coordoneaza cu celelalte compartimente ref la activitatile de logistica in vederea eficientizarii activitatii si indeplnirii tuturor sarcinilor logistice;
  • gestioneaza si rezolva reclamatiile clientilor legate de servicii si redirectioneaza resp. indruma clientii pentru reclamatiile de produs catre comp. post-vanzare;
  • gestioneaza si rezolva eventualele retururi de produse in conformitate cu politica comerciala a firmei;
  • tine evidenta documentelor oficiale generate de activitatea desfasurata la punctul de lucru precum si arhivarea acestora;
  • Responsabilitate activitate administrativa:
  • gestioneaza si raspunde pentru stocul local de marfa prezentat spre vanzare la punctul de lucru, inclusiv receptia si necesarul de marfa;
  • gestioneaza si raspunde de prezentarea produselor pe raft (etichetare, pret, fisa de produs);
  • efectueaza zilnic necesar marfa magazin (completare marfa showroom vanduta in ziua naterioara) sau la nevoie inventarul marfurilor din magazin (punctul de lucru) si semnaleaza problemele observate cu propuneri pentru rezolvarea situatiilor;
  • urmareste situatia stocurilor a marfurilor perisabile (condimente, sosuri) din perspectiva termenului de expirare si semnaleaza sefilor problemele observate cu propuneri pentru rezolvarea situatiilor;
  • gestioneaza materialele necesare desfasurarii activitatilor de birou (hartie, rola case de marcat, etichete pret, toner, s.a. elemente de birotica si nu numai) si gestioneaza situatia echipamentelor din dotarea punctului de lucru (imprimante, calculatoare, iluminare punct de lucru, centrala termica, autovehicule);
  • se asigura ca magazinul respecta toate prevederile in vigoare, in materie de igiena, sanatate si securitate in munca.
  • Respecta si urmareste aplicarea regulamentului de ordine interioara al firmei.

  • Beneficii salariale si alte beneficii:
    • nivel salarial (net): 3500 LEI
    • tichete de masa pentru toate zilele lucratoare si tichete cadou Craciun si Paste:
    • alte benficii financiare tip venit: Comision vanzari si prima anuala al-13-lea salariu conditionate de rezultate prestabilite
    • decontare abonament transport la locul de munca (Metrou / RATB)

    Inca de la infiintarea sa in 2007, S.C. 360 Multi-Solutions S.R.L. si-a propus prezentarea de solutii inedite de amenajari si dotari pentru terase si gradini prin comercializarea de produse "OUTDOOR LIVING" cum ar fi: gratare cu carbune, grill-uri ceramice tip low-slow-cooker, grill-uri cu gaz, BBQ Smoker precum si echipamentele conexe cum ar fi: accesorii pentru gratar, arome si condimente pentru prepararea la gratar, cutii frigorifice cu racire activa, sisteme de incalzire pentru exterior s.a. In tot acest timp am completat continuu gama de produse, pentru ca la acest moment sa reprezentam marci de renume mondial in domeniul grill-urilor si barbecue-urilor: PRIMO Ceramic Grill, WEBER Grills, OUTDOORCHEF, Don Marco's BBQ s.a.. In ceea ce priveste incalzitoarele de terasa, producatorul german SOLAMAGIC ne-a ales drept partener pentru Romania in domeniul incalzitoarelor cu infrarosu incepind cu anul 2010. Mai multe informatii despre produsele si firma gasiti pe site-ul nostru: www.campinggrill.ro

    Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024