Gratis

Stock Controller

SARANTIS ROMANIA S.A. BUCURESTI

Candidatul Ideal

Minim, absolvent studii medii;
Experienta in domeniul logistic;
Cunostinte de utilizare Excel si Word ( avantaj cunoastere SAP );
Viteza de reactie, lucru in echipa, bune abilitati de comunicare si relationare;
Capacitate de organizare si planificare;
Limba engleza constituie un avantaj;
Experienta pe un post similar constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• Planifica efectuarea inventarelor partiale si anuale
• Efectueaza analiza rezultatelor de inventar (istoric rezultate inventare succesive)
• Rezolvarea PV-urilor cu diferente marfa
• Supervizarea inregistrarilor din sistemele informatice WMS (Mantis) si ERP (SAP) si asigurarea corelatiei cu miscarile fizice de stoc din depozit
• Listarea rapoartelor de tranzactii stoc, analizarea si compararea datelor, identificarea diferentelor
• Reconcilierea datelor, corectii in conformitate cu procedurile de lucru
• Identificarea surselor de eroare si propunerea de solutii pentru eliminare
• Intocmirea de Rapoarte specifice
• Verifica / supervizeaza procesele
• Tine evidenta permanenta a stocurilor
• Cunoaste prevederile legale referitoare la procesul de inventariere
• Urmareste trasabilitatea produselor conform metodelor FIFO / FEFO

Companie multinationala de distributie pentru produsele :BU, STR8, C-Thru, Johnson&Johnson, Antonio Banderas, Fino, Elmiplant si produse selective (Paco Rabanne, Carolina Herrera, JPG).

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024