Gratis

Stivuitorist

SGS

Candidatul Ideal

•Nivelul minim de pregatire: Studii medii;
•Atestat ISCIR;
•Experienta intr-o pozitie similara de minim 1 an (avantaj);
•Rezistenta la efort fizic;
•Atentie la detalii;
•Integritate profesionala;
•Disponibilitatea de a asimila rapid noi informatii;
•Respectarea termenelor limita;
•Rezolvarea problemelor

Descrierea jobului

Scopul general al postului
•Conducerea, intretinerea si supravegherea utilajelor destinate pentru transportul si manipularea marfurilor conform procedurilor interne de lucru.

Obiectivele postului
•Asigurarea transportului marfurilor de incarcare / destivuire si descarcare /stivuire in coditii de sigurantã maxima;
•Asigurarea, completarea si predarea tuturor documentelor conform reglementarilor, atributiilor si dispozitiilor primite;
•Pregateste si verifica conditiile tehnice ale utilajulului pentru o buna exploatare si functionare in vederea inceperii lucrului;
•Verifica si asigura existenta dotarilor speciale (pentru PSI si antiderapaj), a pieselor de schimb necesare, a sculelor si dispozitivelor necesare interventiilor in timpul manevrelor;
•Verifica si completateaza nivelul de combustibil, ulei de transmisie / hidraulic si agent de racire, pentru asigurarea functionarii normale a vehiculului;
•Efectueaza curatenia interioara si exterioara a vehiculului zilnic;
•Efectueaza manevrele de incarcare/descarcare, in conditii de siguranta maxima obtinand autorizarile necesare in cazuri de depasire a normelor de incarcare sau a gabaritelor;
•Asigura oprirea utilajului in pozitia cea mai potrivita, in vederea incarcarii marfurilor din depozit sau din mijlocul de transport;
•Incarca marfurile si le pozitioneaza respectand normele privind sarcina pe osie (axa), gabaritul si stabilitatea in timpul deplasarii;
•Fixeaza sau ancoreaza marfurile cu dispozitivele speciale din dotare, pentru cresterea sigurantei in timpul deplasarii;
•Executa transportul pe rutele si traseele indicate, eliminand intreruperile nejustificate;
•Adapteaza viteza de manevra la restrictiile impuse de spatiu, de timp, de conditiile atmosferice, de gabaritul si tipul marfii manevrate.

SGS este liderul mondial în domeniul inspecției, verificării, testării și certificării. Suntem recunoscuţi ca reper global pentru calitate şi integritate. Cu peste 89 000 de angajaţi, coordonăm o reţea de peste 2600 de birouri şi laboratoare în toată lumea.

Serviciile noastre de bază pot fi împărţite în patru categorii:
- Inspecţie: gama noastră cuprinzătoare de servicii de prim rang de inspecţie şi verificare, cum ar fi controlarea stării şi a greutăţii mărfurilor comercializate la transbordare, vă ajută să controlaţi cantitatea şi calitatea şi să respectaţi toate cerinţele normative relevante din diferite regiuni şi pieţe;
- Testare: reţeaua noastră globală de unităţi de testare, dotate cu personal informat şi experimentat, vă permite să reduceţi riscurile, să scurtaţi timpul de lansare pe piaţă şi să testaţi calitatea şi performanța produselor dumneavoastră conform standardelor de reglementare relevante privind sănătatea şi siguranţa;
- Certificare: prin certificare, vă oferim posibilitatea să demonstraţi că produsele, procesele, sistemele sau serviciile dumneavoastră se conformează fie standardelor şi reglementărilor naţionale sau internaţionale, fie standardelor stabilite de client;
- Verificare: garantăm că produsele şi serviciile se conformează standardelor globale şi reglementărilor locale. Combinând acoperirea globală şi cunoştinţele locale, experienţa inegalabilă şi expertiza în fiecare sector de activitate, SGS acoperă întregul lanţ de aprovizionare, de la materiile prime până la consumul final.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024