Gratis

Stagiar Constatare Daune Auto

SC Groupama Asigurari SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Groupama Asigurări își mărește echipa de profesioniști!

Dacă dorești să îți începi o carieră solidă, pe termen lung, la Groupama Asigurari, înseamnă că tu ești persoana pe care o căutăm!

Căutăm Stagiar - Constatare Daune Auto:
  • Student în an terminal sau masterand - obligatoriu;
  • Studii în domenii Tehnice - obligatoriu (Mecanică / Autovehicule Rutiere - constituie un avantaj);
  • Abilități bune de comunicare și inter-relaționare, politețe, atitudine prietenoasă și profesională;
  • Orientare către client și către livrarea unui serviciu de calitate;
  • Bune abilități de gestiune a conflictelor și de control al emoțiilor;
  • Dexteritate în utilizarea calculatorului și a diverse aplicații informatice specifice.

Descrierea jobului

Ce face Stagiarul - Constatari Daune Auto?
  • Oferă suport în activitatea de scanare a documentelor constitutive ale dosarului de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄daună, transpunerea documentului electronic generat în aplicaţiile informatice și arhivarea dosarelor de daună în formă fizica; contribuie la menţinerea şi actualizarea unei evidenţe corecte a dosarelor arhivate;
  • Trimite către arhiva centrală dosarele de daună în formă fizică după momentul efectuării plații în aplicaţie;
  • Realizează înregistrarea cererilor de despăgubire; scanează cererile de despăgubire şi documentele aferente în scopul încărcării acestora în aplicaţie;
  • Contribuie/participă la gestionarea adresei de e -mail destinată primirii şi trimiterii solicitărilor de suplimentare Nota constatare sau Accept de plata către unitățile service aflate în relaţie contractuală cu Groupama Asigurări SA;
  • Contribuie la centralizarea în format Excel a termenelor în care se răspunde solicitărilor primite pe adresa de e mail dedicată;

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa si este in prezent liderul pietei de asigurări din Romania. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007. Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă. Suntem o companie reală. Căutăm colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Politica de confidentialitate: Protectia datelor dvs. cu caracter personal este deosebit de importanta pentru noi va rugam accesati Politica privind Caracterul Privat al Informatiilor la urmatorul link https://www.groupama.ro/politica-de-confidentialitate

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024