Gratis

Specialist Vanzari

CORAMED Medizinische Produkte

Candidatul Ideal

Compania Coramed este în cautarea unui candidat dedicat și entuziast, cu o pasiune pentru excelență în domeniul vânzărilor, ideal cu experiență sau cunoștințe în vânzarea articolelor medicale. Candidatul ideal trebuie să fie un comunicator eficient, capabil să stabilească și să mențină relații solide cu potențialii clienți. Ar trebui să aibă o înțelegere profundă a nevoilor și cerințelor pieței de articole medicale, cu scopul de a oferi soluții personalizate și inovative, ghidat de restul echipei Coramed, care să răspundă acestor necesități.

Căutăm o persoană cu abilități excelente de negociere și persuasiune, care poate lucra atât independent, cât și în echipă, și este motivată să atingă și să depășească obiectivele de vânzări. Este esențial ca acest candidat să aibă abilitatea de a învăța rapid, să se adapteze la schimbările din domeniu și să demonstreze o etică de muncă exemplară. De asemenea, candidatul ideal trebuie să fie organizat, cu abilități bune de planificare și gestionare a timpului, capabil să prioritizeze eficient sarcinile pentru a maximiza productivitatea.

Ne dorim în echipa noastră pe cineva care împărtășește valorile companiei noastre, cu un accent puternic pe satisfacția clientului și îmbunătățirea continuă.

Dacă ești gata să te alături unei echipe dinamice și să contribui la succesul nostru continuu în domeniul articolelor medicale, te invităm să aplici pentru a deveni parte a echipei Coramed.

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui Specialist Vânzări dedicat pentru a se alătura echipei noastre dinamice la Coramed, un lider în distribuția de articole medicale de unica folosinta pentru blocul operator. Acest rol esențial implică promovarea și vânzarea portofoliului nostru de produse medicale către o gamă variată de clienți, inclusiv clinici, spitale și practici private, contribuind astfel direct la succesul și creșterea companiei noastre.

Responsabilități Principale:

• Identificarea și atragerea de noi clienți, în același timp menținând și dezvoltând relațiile cu clienții existenți.
• Prezentarea, promovarea și vânzarea produselor folosind argumente solide pentru a existenți și potențiali clienți.
• Evaluarea nevoilor clienților și oferirea de soluții și suport adecvat pentru a maximiza satisfacția clienților.
• Realizarea obiectivelor de vânzări stabilită prin urmărirea rezultatelor și prin eforturi continue de îmbunătățire.
• Menținerea unei bune înțelegeri a pieței și a activităților competitorilor.
• Raportarea periodică a activității de vânzări și feedback-ului primit de la clienți.

Program de Lucru:

• Postul este pe bază de part-time, cu un program flexibil de 4 ore pe zi, oferindu-vă posibilitatea de a echilibra munca cu alte responsabilități sau interese personale.

Beneficii:

• Oferim un pachet salarial atractiv, complementat de un sistem de comision motivant, bazat pe performanțe, care reflectă contribuția individuală la succesul companiei.
• Vei face parte dintr-o echipă suportivă și inovatoare, într-un mediu de lucru care promovează dezvoltarea profesională continuă.

Suntem dedicați să oferim cea mai bună îngrijire clienților noștri și căutăm un candidat care împărtășește această pasiune. Dacă ești motivat, orientat către rezultate și dornic să faci diferența în domeniul medical, alătură-te echipei Coramed!

Coramed Medizinische Produkte se dedică excelenței în producția de consumabile medicale, specializându-se în echipamente esențiale pentru blocurile operatorii, ambulatoriile de specialitate unitățile de terapie intensivă si multe altele. Portofoliul nostru extins include câmpuri, seturi chirurgicale sterile de unică folosință, alături de halate chirurgicale, pentru pacienți și vizitatori, toate concepute să întâlnească cele mai înalte standarde de siguranță și calitate.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024