Gratis

SPECIALIST TRAINING SI RECRUTARE

CIT One SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, de preferat specializarea Comunicare si Relatii Publice;
  • Diploma de trainer constituie avantaj;
  • Experienta minim 3 ani activitate relevanta in resurse umane (training/recrutare), de preferat intr-o industrie similara/ prestari servicii;
  • Experienta in analiza de piata, a tendintelor si tehnicilor avansate de recrutare;
  • Buna cunoastere a platformelor de recrutare: Linkedin, eJobs, Best jobs, OLX, etc;
  • Cunostinte Excel – nivel avansat;
  • Cunostinte lb.engleza – minim nivel mediu;
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare;
  • Capacitate de analiza, sinteza, planificare si organizare eficienta a muncii.

Descrierea jobului

  • Participa la identificarea nevoilor de training ale angajatilor companiei;
  • Participa la elaborarea si personalizarea programelor de training, interne si externe; asigura suport in organizarea si administrarea trainingurilor, precum si la intretinerea platformei de e-learning;
  • Propune programe de dezvoltare suplimentare ca urmare a nevoilor identificate in timpul sesiunilor de training si pe baza rapoartelor specifice din platforma de e-learning;
  • Participa la gestionarea proiectelor de recrutare cu parcurgerea procesului end to end:
- clarificarea cerintelor postului si ale profilului;
- pregatirea si organizarea campaniilor de recrutare;
- identificarea canalelor optime de recrutare (platforme de recrutare, LinkedIn, pagina de cariere etc); - selectarea candidatilor, organizarea interviurilor, relationarea cu hiring manager si candidati precum si transmiterea feedbackului final catre candidati;
  • Participa la procesul de inductie a noilor angajati in companie;
  • Participa la pregatirea si organizarea de еvеnimеntе еmployеr brаnding (targuri de joburi, prezentari de companie, relatia cu scoli si universitati, programe de internship);
  • Partcipa la implementarea proiectelor interne de dezvoltare organizationala, planuri de succesiune, talent management, managementul performantei;
  • Realizeaza exit-intreviurile conform procedurii de off boarding a angajatilor; centralizeaza aceste informatii necesare intocmirii planurilor de actiune in vederea cresterii gradului de retentie;
  • Realizeaza raportari specifice catre departamentele interne.

Compania CIT One a fost infiintata in anul 2009 initial sub denumirea BCR Procesare, beneficiind de suport logistic al Grupului BCR și de personal calificat în gestionarea numerarului din sistemul bancar.
In martie 2015 isi schimba denumirea in CIT One fara a schimba structura actionarilor.
In septembrie 2020, CIT One devine societate pe actiuni, in structura actionariatului CIT One intrand alaturi de BCR S.A., BRD S.A. si Raiffeisen Bank S.A.
Activitatea companiei consta in transportul si procesarea de valori, compania fiind licentiata ca o companie dedicata de securitate specializata în transportul de valori, compania avand peste 1.600 de angajati.
CIT ONE isi propune să fie cel mai apreciat furnizor de servicii integrate de transport, procesare și depozitare valori de pe piata romaneasca, recunoscut pentru profesionalism, siguranta și inovatie.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024