Gratis

Specialist/Tehnolog productie preparate din carne

Băcănia Codrul Boieresc

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:

Demonstrează o vastă experiență în domeniul producției de preparate și semipreparate din carne, cu un istoric de succes în dezvoltarea și implementarea retetelor italiene și a altor specialități similare.
Are abilități excelente în inovare și îmbunătățirea continuă a produselor și proceselor, cu un accent deosebit pe autenticitate, calitate și respectarea tradițiilor culinare.
A coordonat și a condus cu succes echipe de producție, demonstrând abilități solide de comunicare, de gestionare a timpului și de rezolvare a problemelor.
Deține cunoștințe solide în domeniul proceselor tehnologice specifice industriei cărnii și este familiarizat cu cele mai recente tendințe și inovații din domeniu.
Este orientat către rezultate și capabil să lucreze sub presiune, respectând în același timp cele mai înalte standarde de calitate și siguranță alimentară.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Dezvoltarea și implementarea retetelor italiene pentru produsele noastre, inclusiv prosciutto, mortadela, salamuri crude uscate și alte specialități similare.
Supravegherea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄procesului de maturare a cărnii, asigurându-se că se respectă standardele de calitate și siguranță alimentară.
Inovarea constantă a rețetelor și a proceselor de producție pentru a răspunde cerințelor pieței și pentru a menține competitivitatea produselor noastre.
Coordonarea echipei de producție, asigurându-vă că sarcinile sunt îndeplinite în conformitate cu standardele companiei și că termenele sunt respectate.
Controlul calității pe tot parcursul procesului de producție, de la materiile prime până la produsul finit.
Alte responsabilități specifice postului, conforme cerințelor și nevoilor companiei.

Codrul Boieresc este o companie cu o reputație solidă și o prezență remarcabilă pe piața produselor tradiționale românești. Ne mândrim cu faptul că suntem custozii autenticității și căutăm mereu să aducem în casele clienților noștri autenticitatea și calitatea inconfundabilă a produselor noastre.
Suntem dedicați promovării valorilor culturale românești și aducem în prim plan ingredientele naturale și rețetele autentice, prelucrate cu măiestrie pentru a oferi produse autentice și delicioase.
Cu fiecare produs pe care îl oferim, dorim să aducem clienților noștri bucuria gustului autentic și satisfacția de a descoperi aromele tradiționale ale României.
La Codrul Boieresc, ne preocupă în mod constant calitatea și siguranța alimentară. Lucrăm cu furnizori de încredere și respectăm cele mai înalte standarde de producție și procesare fiind acreditați FSSC22000. Produsele noastre sunt atent selectate și testate, pentru a ne asigura că oferim clienților noștri doar cele mai bune și autentice produse.
Carmangeria Codrul Boieresc este un angajator care oferă șanse egale și încurajează diversitatea în locul de muncă. Toate candidaturile vor fi tratate cu confidențialitate și vor fi evaluate în funcție de merit.

Dacă îndepliniți aceste cerințe și sunteți pasionat de industria alimentară, vă invităm să aplicați pentru acest post. Trimiteți CV-ul dvs. la adresa de e-mail mihai.cristea@codrulboieresc.ro. Pentru mai multe detalii ne puteti contacta telefonic la 0748060613.
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024