Gratis

Specialist SSM/ SU - Bucuresti/ Pitesti/ Craiova

CEZ ROMANIA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice;
  • Curs in domeniu SSM cu durata de 80 de ore reprezinta un avantaj;
  • Experienta in domeniul distributiei de energie electrica constituie un avantaj;
  • Cunostinte de utilizare a functiilor PC si a suitei Microsoft Office;
  • Bune abilitati de observare si auditare;
  • Cunostinte in comportamentul uman si procesul de lucru asociat cu managementul evenimentelor neplanificate;
  • Bune calitati de planificare si organizare in gestionarea concomitenta a mai multor sarcini;
  • Aptitudini de comunicare si lucru in echipa;
  • Creativitate, flexibilitate si atentie la detalii;
  • Spirit intreprinzator, initiativa, caracter dinamic, atentie distributiva;
  • Permis de conducere, categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari in regiunea Oltenia.

Descrierea jobului

  • Aplicarea strategiei si politicii societatii in domeniul prevenirii accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale, in concordanta cu prevederile Legii Securitatii si Sanatatii in Munca (nr.319/2006), a Normelor Metodologice de Aplicare (HG 1425/2006), a instructiunilor proprii si specifice de securitate a muncii aferente activitatilor societatii si a ISO 45001;
  • Controlul formatiilor interne si a prestatorilor externi din punct de vedere al respectarii prevederilor SSM;
  • Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor pentru fiecare componenta a sistemului de munca;
  • Instruirea din punct de vedere SSM a angajatilor in vederea cresterii gradului de constientizare al angajatilor;
  • Realizarea sarcinilor specifice in domeniul propriu de activitate in conditii de calitate si la termenele stabilite;
  • Stabilirea unui plan de implementare a SSM/ SU pentru a indeplini strategiile Grupului;
  • Conducerea procesului de schimbare a culturii pentru SSM/ SU in cadrul Grupului;
  • Proiectarea si operarea unui proces de guvernanta pentru a urmari performanta companiei fata de toate obiectivele SSM/SU;
  • Supravegherea conformitatii legale a site-urilor si asigurarea ca indeplinesc toate cerintele de reglementare locale/ nationale precum si standardele Grupului;
  • Participarea la managementul incidentelor, planificarea si raspunsul in situatii de urgenta;
  • Conducerea raportarii si investigarii incidentelor in teritoriu, coordonarea, crearea si urmarirea lectiilor invatate si transeversalizarea lectiilor invatate;
  • Consilierea managementului in toate investigatiile privind SSM/ SU.

Fiecare coleg, fiecare client, fiecare consumator ne inspiră și ne motivează.

Reprezentăm 7 companii de producție, furnizare și distribuției a energiei:

Distribuție Energie Oltenia: alimentează cu energie electrică județele Argeș, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Teleorman și Vâlcea Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team Invest: administrează cel mai mare parc eolian pe uscat din Europa, în zona Dobrogea, la Fântânele, Cogealac și Grădina CEZ Vânzare: principalul furnizor de energie electrică din sud-vestul Romaniei și furnizor de gaze naturale TMK Hydroenergy Power: sistemul hidroenergetic de lângă Reșița CEZ România.

În data de 31 martie 2021, companiile au fost achiziționate de fondurile administrate de Macquarie Asset Management (MAM), parte a Grupului Macquarie din Australia.

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024