Gratis

Specialist si Referent/ Asistent licitatii publice in SEAP

Valdomedica Trading
2 poziții

Candidatul Ideal

Trebuie sa aiba:
-Cunostinte operare PC (Ms Office, Microsoft Word si Excel, Internet, email)-conditie obligatorie
-Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
-Capacitatea de prioritizare;
-Capacitate si dorinta de a invata si perfectiona in domeniul achizitiilor publice
-Capacitate de analiza și sinteză;
-Cunoasterea limbii engleze nivel mediu
-Capacitate de a respecta termene limită si atentie la detalii
-Certificat expert achiziții publice -prezinta avantaj
-Cunoasterea Sistemulul Electronic de Achiziții Publice – SICAP
- Cunoștințe in legislația achizițiilor publice, primara si secundara, ANAP si CNSC - prezinta avantaj
-Experiență minim 1 an pe un post similar - prezinta avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:
-Monitorizarea anunturilor de licitatii publicate, filtrarea celor de interes, inscrierea la acestea.
- Realizarea documentatiei cerute cu privire la conditiile de eligibilitate si asigurarea conformitatii cu cerintele impuse de catre Autoritatea contractanta.
-Intocmirea si verificarea dosarului de ofertare, inainte de trimitere catre autoritatea contractanta.
-Gestionarea procedurilor de achizitii publice/private aflate in derulare (elaborarea de raspunsuri la solicitarile de clarificari primite de la comisiile de evaluare, elaborarea de contestatii, amanari, documente privind prelungirea valabilitatii ofertelor si a garantiilor de participare
-intocmeste garantiile de participare si le trimite contabilitatii in vedere efectuarii platii
-pregateste mostre si le expediaza la autoritatea contractanta
-Analizarea si clarificarea documentației de atribuire (anunț, fisa de date, caiet de sarcini, formulare, model contract) si a condițiilor de participare, identificarea produselor de interes.
ținerea legăturii cu instituțiile (autorități contractante, ANAP, CNSC);-Monitorizarea legislației relevante in domeniul achizițiilor publice si informarea asupra modificărilor legislative;
Beneficii:
-Salariu fix +bonuri de masa ( Negociabil in functie de experienta)
-Prime de sarbatori
-contract de munca pe perioada nedeterminata
-training si suport pentru oferta tehnica si financiara din partea colegilor
-program de L-V de la 9-18 cu pauza de masa

Firma este importator si distribuitor exclusiv de dispozitive medicale, consumabile si implanturi chirurgicale pentru spitale - materiale de osteosinteza si endoproteze pentru ortopedie-traumatologie, neurochirurgie, consumabile si endoproteze pentru ORL si pentru chirurgie cardio-vasculara, urologie si ATI.
Produsele si serviciile noastre au ca piata principala de desfacere Romania.
Sediul firmei este in sectorul 6, cartierul Militari, zona Apusului - aproape de statia de metrou Pacii sau Complexul Apusului.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024