Gratis

Specialist SEO / PPC

ADECVAT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Alătură-te echipei ADecvat în Iași, unde avem oportunitatea unică de a crește împreună într-un mediu plin de oportunități în marketingul digital. ADecvat este o agenție nouă și în plină dezvoltare, specializată în performance marketing și strategii digitale personalizate, oferind un mediu potrivit pentru specialiști pasionați și dedicați în SEO și/sau PPC pentru a-și extinde competențele și a contribui la succesul nostru și al clienților noștri.
Activitatea se va desfasura la biroul din zona Moara de Vant 26A.

Specialist SEO

Cerințe:

  • minim 2 ani de experiență în SEO, cu o înțelegere solidă a optimizării pentru motoarele de căutare.
  • abilități de planificare și organizare, precum și capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte, respectând totodată deadline-urile şi task-urile prioritare;
  • abilitatea de a lucra independent, cu o gândire analitică și orientată spre rezultate.
  • cunoștințe solide de limba română și engleză (scris/vorbit/citit);
  • capacitate mare de analiză a datelor şi de a extrage insight-uri pentru a putea propune soluţii de optimizare;

Specialist PPC

Cerințe:

  • Experiență de minim 2 ani în gestionarea campaniilor PPC. (Google Ads, Facebook/Meta Ads etc)
  • Abilități avansate în utilizarea platformelor de advertising digital și analiza datelor.
  • O atitudine proactivă, cu inițiativă în propunerea de soluții creative și eficiente.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor SEO orientate spre performanță, cu scopul de a genera trafic relevant și a contribui la conversiile și obiectivele de afaceri ale clienților noștri.
  • Monitorizarea și analiza performanței SEO folosind instrumente precum Google Analytics și Google Search Console, ajustând strategiile pentru a optimiza rezultatele.
  • Realizarea cercetărilor de cuvinte cheie și implementarea celor mai eficiente practici SEO pentru a maximiza impactul fiecărui proiect.

Ce oferim:
Oportunitatea de a contribui la creșterea unei companii de marketing digital, într-un mediu care susține dezvoltarea profesională continuă.
Un mediu de lucru flexibil și dinamic, unde fiecare zi este o oportunitate de a învăța și de a creste.
Un pachet salarial corect, reflectând experiența și contribuția ta la succesul companiei.

  • Crearea și administrarea campaniilor PPC pe platforme precum Google Ads și Facebook Ads, maximizând eficiența bugetului și obținând cele mai bune rezultate posibile.
  • Analizarea performanței campaniilor și ajustarea strategiilor în funcție de datele colectate pentru a optimiza rezultatele.
  • Cunoștințe solide de limba română și engleză (scris/vorbit/citit);
  • Manifestarea unei atitudini proactive prin propunerea de idei pentru campanii noi și metode de optimizare a celor existente.

Ce oferim:
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu care promovează creșterea și dezvoltarea personală și profesională.
  • Un pachet salarial adecvat, reflectând contribuția și impactul tău în cadrul companiei.
  • Suport continuu pentru dezvoltarea profesională, într-un cadru care valorizează inițiativa și creativitatea.

Alătură-te echipei ADecvat în Iași, unde avem oportunitatea unică de a crește împreună într-un mediu plin de oportunități în marketingul digital.
ADecvat este o agenție nouă și în plină dezvoltare, specializată în performance marketing și strategii digitale personalizate, oferind un mediu potrivit pentru specialiști pasionați și dedicați în SEO și/sau PPC pentru a-și extinde competențele și a contribui la succesul nostru și al clienților noștri.
Activitatea se va desfasura la biroul din Moara de Vant 26A.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 22 Apr. 2024