Gratis

Specialist Resurse Umane

SC METAPLAST S.R.L.

Candidatul Ideal

- Atestat de inspector resurse umane sau studii superioare in domeniul resurselor umane;
- Experienta minim 2 an in departamentul de Resurse Umane;
- Cunostinte operare Charisma HR constituie un avantaj;
- Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare;
- Cunoştinţe medii de limbă engleză;
- Cunoştinţe operare PC (Pachet Office), cunostinte avansate Excel;
- Cunoştinţe bune de legislaţia muncii;

Descrierea jobului

- Planifică, organizează şi supervizează activităţile specifice departamentului de resurse umane;
- Intocmeste toate documentele specific departamentului HR: pontaj, stat ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀de plata, adeverinte, contracte de munca, acte aditionale, documente de incetare,etc. ;
- Completeaza formularele specifice HR;
- Intocmeste statul de plata;
- Este responsabil cu intreg procesul de recrutare si selectie de personal;
- Realizează şi raportează o serie de situaţii cerute de conducerea societatii;
- Reprezinta societatea in fata institutiilor publice;

MEN INDUSTRY GROUP este format din 2 companii : S.C. METAPLAST S.R.L, S.C. NICPREM IMPEX S.R.L. , avand ca principal obiect de activitate productia de piese de schimb si componente pentru industria producatoare de autoturisme si industria producatoare de electrocasnice.

Sediul din Bucuresti este principalul sediu administrativ si de management al firmei.
De asemenea, biroul din Bucuresti este principalul centru de cercetare, dezvoltare si proiectare al grupului.

Aici se regasesc si activitati productive proprii grupului, cum ar fi:
- proiectarea, desenarea si dezvoltarea matritelor ;
- executia, modificarea si &intretinerea matritelor;
- productia componentelor metalice (contacte) pentru produse electrice - Nicprem si Metaplast;
- linia de asamblare a componentelor electrice - Nicprem si Metaplast.

Titu, Dambovita

La Titu este principalul sediu de productie mase plastice al grupului, unde avem cele 2 fabrici de injectie:
- Fabrica NICPREM – 2200 metri patrati – productie piese din mase plastice pentru industria electrocasnicelor (in special refrigeratie) – iunie 2006;
- Fabrica METAPLAST- 2500 metri patrati - productie piese din mase plastice pentru industria auto - iulie 2009.
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024