Gratis

Specialist resurse umane

B+N Integrated Facility Services

Candidatul Ideal

Cautam coleg cu atitudine pozitiva, responsabila, process-owner, cu viteza de reactie, obinuita cu un mediu de lucru ritm alert, organizata si cu abilitati de comunicare excelente;
Experienta 2 - 4 ani in zona de administrare personal & pregatire pontaje ( obligatoriu)
Cunoasterea prevederilor Codului Muncii si a legislatiei in vigoare;

- Abilitati de comunicare excelente pe toate nivelele
- Cunoştinţe bune de legislaţia muncii şi legislaţia privind salarizarea;
- Cunoştinţe bune de operare în Word, Excel, Outlook
- Atestat de inspector resurse umane
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
- Capacitate de organizare si planificare.
- Persoana matura, echilibrata, cu atitudine proactiva, responsabila

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Ofera suport catre departamentul operational
- Intocmeste documentele in legatura cu angajarea, modificarea si incetarea contractului individual de munca conform procedurilor interne cu respectarea Codului Muncii si a legislatiei in vigoare.
- Inregistrari Revisal (contracte, acte aditionale, incetari);
- Întocmire şi verificare de pontaje
- Intocmire diverse rapoarte si situatii la cerere;
- Gestioneaza dosarele de personal ale salariatilor avand grija ca acestea sa fie complete (acte de stare civila, studii, fisa postului, CV, etc.)
- Eliberarea de adeverinţe către medic/casa de asigurări de sănătate etc.;
- Menţinerea evidenţei concediilor de odihnă, fără plată etc.
- Evidenta tichetelor de masa;
- Întocmirea de fişe de post, regulamente de ordine interioară, contract colectiv de munca;
- Mentinerea legaturii cu ITM, Oficiul Roman pentru Imigrari si alte institutii pe partea de protectia si securitatea in munca;
- Intocmire adeverinte;
- Ofera support in recrutare/rotire personal bue collars catre managerii de contract
- Indeplinire diverse activitati administrative solicitate de management.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024