Gratis

SPECIALIST RESURSE UMANE

SC AFILIU TRANS SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare sau medii in domeniul Resurselor Umane sau Contabilitate/Finante cu experienta relevanta in efectuarea de activitati in Registrul Electronic al Zilierilor, Revisal, Incheiere/Desfacere CIM, intocmire, urmarire pontaje/concedii, calculare salarii/bonusuri.
- Cunostinte solide de legislatia muncii
- Experienta intr-un post similar de minim 3-5 ani
- Bune cunostinte de operare PC
- Abilitati de comunicare
- Capacitate de analiza, sinteza si organizare eficienta a muncii.
- Permis conducere cat.B

Descrierea jobului

- Completeaza contracte de munca
- Mentine la zi dosarele de personal, cu anexe la contracte ale angajatilor, etc;
- Intocmeste decizii de incetare a contractelor de munca, acte aditionale si orice alte acte necesare departamentului Resurse Umane;
- Intocmeste adeverinte si alte documente care dovedesc calitatea de salariat;
- Centralizeaza si inregistreaza in programul de salarii toate datele de personal;
- Tine evidenta si actualizeaza corect si la zi documentele si programele informatice privind fluctuatia de personal, modificarile contractelor de munca, respectiv a datelor personale angajatilor;
- Verifica pontajele si realizeaza calculul drepturilor salariale pentru toti angajatii firmei;
- Intocmeste statele de plata utilizand/administrand programul de salarizare;
- Trimite comanda de tichete de masa catre furnizor;
- Opereaza in sistemul de pontaj;
- Mentine diverse baze de date ale departamentului Resurse Umane;
- Ofera suport angajatilor in probleme legate de departamentul Resurse Umane;
- Respecta stric termenele impuse pentru inchiderea de luna;
- Raspunde pentru acuratetea si corectitudinea actelor redactate;
- Realizeaza diverse rapoarte solicitate de conducere/auditori;
- Verifica si raspunde pentru corectitudinea datelor din statul de plata;
- Calculeaza contributiile si intocmeste declaratiile lunare
- Monitorizeaza si verifica respectarea privind protectia si securitatea muncii si PSI din cadrul societatii, conform legislatiei in vigoare;
- Intocmeste statistici si raportari;
- Mentine relatia cu institutiile de stat acreditate;
- Evidenta registrului de zilieri, intocmirea statelor de plata pentru zilieri, mentinerea relatiei cu ITM;

Societate cu capital privat romanesc specializata in cultura mare cu activitate de peste 25 ani pe piata romaneasca si cu un efectiv de peste 140 de angajati cultiva cereale de calitate.

Atentie! Societatea angajatoare are punctul de lucru in Sat Amaru, Com. Amaru, Jud. Buzau

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024