Gratis

Specialist Resurse Umane

OPTICAL INVESTMENT GROUP S.A.

Candidatul Ideal

  • Proactiv si orientat spre rezultate;
  • Bune abilități de comunicare și colaborare;
  • Bune abilități de organizare și atenție la detalii;
  • Experiență în Resurse Umane – salarizare și administrare personal, 1- 3 ani;
  • Experiență de lucru relevantă cu programe de gestionare HR (CHARISMA HCM prezinta avantaj);
  • Eficiență în gestionarea timpului și a obiectivelor;

Descrierea jobului

  • Intocmeste contracte individuale de munca, acte aditionale pentru modificari ale contractelor individuale de munca;
  • Intocmeste documentele necesare incetarii activitatii (decizii si adeverinte de vechime);
  • Administreaza dosarele de personal;
  • Completeaza in fluxul REVISAL (conform termene legale) modificarile care intervin;
  • Emite adeverinte (medic, salariat, venit, coasigurat, stagiu cotizare, necesare indemnizatie concediu crestere copil, somaj);
  • Completeaza si transmite fise pentru medicina muncii periodica;
  • Intocmeste/pregateste documentele conform procedurii de cercetare disciplinara;
  • Pregateste documentele solicitate de catre ITM si se prezinta la controale, pastrand o legatura constanta cu institutia.
  • Comanda carduri de tichete de masa/cadou la furnizor;
  • Centralizeaza pontajele si verifica acuratetea informatiilor;
  • Introduce certificate medicale in softul de salarizare, completeaza certificate medicale necesare la depunerea cererilor de recuperate sume FNUASS;
  • Indeplineste si alte sarcini trasate de superiorul ierarhic specifice sferei de activitate conform legislatiei in vigoare si obiectivelor companiei.

Beneficii:
  • Salariu motivant in functie de experienta;
  • Tichete de masa in sistem electronic;
  • Abonament medical clinica privata;
  • Decont de transport;
  • Zile de concediu in plus in functie de vechime;
  • Discount la achitizionarea produselor din portofoliul companiei;
  • Abonament la biblioteca Bookster;
  • Mediu de lucru stabil si optim pentru dezvoltarea unei cariere.

Optical Investment Group este un grup de investitii care opereaza cea mai extinsa retea de optica medicala din Romania, formata din magazinele OPTIblu, OPTIPLAZA, O51. Cu o vechime de 17 ani pe piata, operam 100 magazine in Bucuresti si in marile orase din tara. De asemenea, compania detine o importanta divizie de distributie B2B, autorizata sa comercializeze marci consacrate de rame vedere si ochelari soare, precum: Hugo Boss, MaxMara, Missoni, Moschino, Tommy Hilfiger, Gianfranco Ferre, Carrera, Polaroid, Converse, Cacharel, Pepe Jeans, Replay, Diesel, Pierre Cardin, Benneton si altele. Suntem prezenți si în mediul online cu 2 magazine www.optiblu.ro și www.optiplaza.ro, cu aproape 8000 de produse disponibile în stoc.

In 2017, OPTIblu a obtinut certificatul “Marca numarul 1 In Romania pentru Calitate in domeniul optica medicala” si medalia QUDAL cu 5 stele pentru calitate. Certificarea a fost acordata in urma unui studiu efectuat pe piata din Romania, pe un esantion de 1200 de persoane, de catre compania elvetiana de cercetare ICERTIAS.

Echipa noastra se ocupa sa le ofere clientilor o experienta de neuitat, cu peste 600 de angajati, cu diverse specializari precum: medic oftalmolog, optometrist, optician si consultant de vanzari. Hai si tu sa faci parte din cea mai mare echipa!

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024