Gratis

Specialist resurse umane

STRADE BAUUNTERNEHMUNG SRL

Candidatul Ideal

Experienta minima 3 ani in domeniu, domeniul constructiilor prezinta un avantaj.
Studii superioare finalizate;
Cunostinte avansate de operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint), internet.
Cunoasterea temeinica a legislatiei si a bunelor practici în domeniul resurselor umane;
Cunostinte privind: formarea și managementul echipelor, comunicare internă, cultură organizațională, managementul conflictelor, etc;
Inteligenta emoționala -empatie, echilibru emoțional, capacitate de relationare interumana;
Capacitate de planificare și organizare.

Descrierea jobului

Realizarea tuturor activitatilor de administrare de personal: dosare personal; intocmire contracte individuale de munca, fise post, acte aditionale, decizii desfacere contracte munca, procedura de cercetare disciplinara prealabila, adeverinte, diverse documente solicitate de angajati, etc.
Urmarirea si aplicarea prevederilor legale în domeniul relațiilor de munca si politicile companiei/ instructiunilor si instrumentelor de resurse umane din cadrul companiei;
Realizarea si urmarirea pontajelor zilnice si lunare, verificare certificate concedii medicale, concedii odihna/ fara plata, absente, avansuri salariu, etc; verificare state, plati, tichete masa, documente suport pentru realizarea calculului salarial, etc.
Relationarea cu institutiile statului: ITM etc.
Realizarea plan de concedii odihna, formare si integrare profesionala, etc.
Participă la întocmirea procedurilor, instrucțiunilor și instrumentelor de resurse umane în cadrul companiei.

Beneficii:
Salariu fix
Tichete de masa
Posibilitate de dezvoltare si avansare in cadrul departamentului HR

STRADE BAUUNTERNEHMUNG SRL este o companie de constructii drumuri si poduri, cu sediul in municipiul Craiova, judetul Dolj, are capital integral românesc, detine un portofoliu important de lucrări in domeniul construcțiilor de drumuri si poduri, localizate in regiunea Oltenia. Compania pune accent pe calitate, siguranța, seriozitate si acorda o atenție sporită nevoilor clienților si angajaților săi, deviza noastră fiind MERGI CU ÎNCREDERE .

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024