Gratis

Specialist Resurse Umane

BGS

Candidatul Ideal

Daca esti iti place sa lucrezi cu oamenii si esti preocupat constant sa descoperi ce e mai bun in fiecare persoana,
Daca iubesti sa comunici si iti doresti sa fii parte din inima organizatiei,
Atunci, citeste cu atentie in continuare!

Ce cautam?
Ne dorim sa dai dovada de:
  • O atitudine proactiva in rezolvarea problemelor si implicare in identificarea oportunitatilor de optimizare a proceselor de HR
  • Competente pe Legislatia Muncii
  • Competente in comunicare
  • Competente de colaborare
  • Competente de organizare la locul de munca
  • Capacitatea de a respecta termenele limita
  • Principii manifestate prin sprijinul colegilor, nivel de empatie ridicat
  • Atentie la detalii
  • Corectitudine, seriozitate, profesionalism, responsabilitate crescuta si initiativa
  • Capacitate de dezvoltare profesionala si dorinta de invatare continua
Cerinte:
  • Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul Psihologiei / Resurselor Umane
  • Experienta in domeniul resurselor umane de minim 2 ani
  • Cunostinte aplicate de Legislatia Muncii
  • Cunostinte avansate de utilizare a aplicatiilor MS Office (Outlook, Excel, Word, Power Point)

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati vizeaza:
  • Administrarea activitatilor de angajare a personalului si a bazei de date interna
  • Cunoasterea, intelegerea si implementarea proceselor specifice administrarii relatiilor de munca in raport societate - angajati
  • Administrarea dosarelor de personal
  • Gestionarea relatiei cu salariatii companiei astfel incat sa rezolve problemele acestora cu privire la subiectele legate de resurse umane
  • Intocmirea situatiilor lunare si a documentelor specifice HR si inregistrarea acestora in bazele de date ale companiei:
    • centralizarea concediilor de odihna/fara salariu/medicale;
    • emitere adeverinte pentru salariati;
    • intocmire decizii de incetare;
    • intocmire adeverinte de vechime;
    • realizarea fiselor de evaluare;
    • implementarea porcesului de cercetare disciplinara;
  • Participarea activa in cadrul proiectelor de imbunatatire a proceselor HR
  • Conceperea / actualizarea Fiselor de Post din Companie
Oferim:
  • Salariu competitiv
  • Contract nedeterminat de munca
  • Traininguri de dezvoltare personala si profesionala

Cu peste 30 de ani de ani de experiență, BGS Grup și-a dezvoltat serviciile ținând cont de nevoile pieței, având mereu în vedere misiunea noastră: să asigurăm protecția vieții clienților noștri, familiilor și angajaților acestora.

BGS Grup este un reper in piata din Romania, avand in prezent 5 linii de business centrate pe:
  • Servicii de securitate
  • Servicii de monitorizare si interventie rapida
  • Servicii de instalare si conectare sisteme de securitate
  • Securitate de securitate pentru evenimente
  • Servicii medicale.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024