Gratis

Specialist resurse umane

SC WETTERBEST SA

Candidatul Ideal

Daca iti doresti o cariera in Resurse Umane si esti o persoana cu un nivel inalt de responsabilitate si implicare, acordand atentie sporita detaliilor si cauti o oportunitate de a te dezvolta, atunci alatura-te echipei Wetterbest!
In cadrul echipei noastre vei avea posibilitatea de a invata din toate ariile HR-ului (recrutare, admin & payroll, evenimente cu angajatii si altele).

Am fi bucurosi sa fim colegi daca ai:
- minim 2 ani experienta anterioara in administrare de personal;
- foarte bune cunostinte de legislatie cu aplicare in domeniul resurselor umane;
- abilitati de organizare, prioritizare si multitasking;
- o atitudine pozitiva si proactiva;
- bune abilitati de comunicare si relationare; atitudine deschisa, onesta si pozitiva;
- rabdare si placerea de a lucra cu oamenii;
- studii superioare;
- atestat Inspector Resurse Umane si ai urmat un curs de salarizare;
- cunostinte medii (nivel B2) de limba engleza;
- foarte bune cunostinte operare MS Office (in special Excel si calcul tabelar).

Descrierea jobului

- aplicarea metodologiei privind angajarea personalului, derularea si incetarea relatiilor de munca si operarea in Revisal;
- intocmirea si transmiterea documentelor catre AJOFM;
- gestionarea si actualizarea dosarelor de personal ale angajatilor in conformitate cu legislatia în vigoare;
- furnizarea datelor necesare catre echipa SSM privind programarea la medicina muncii si instruirile interne;
- inregistrarea in ERP a datelor cu caracter personal ale angajaților si actualizarea bazei de date cu documentele aflate la dosarele de personal;
- efectuarea calculului salarial (verificare pontaj, concedii de odihna sau medicale, sporuri, prime, retineri, etc.) si intocmirea centralizatoarelor si fisierelor specifice;
- emiterea si distribuirea de documente pentru salariati;
- gestionarea prompta a solicitarilor primite din partea angajatilor si a echipei de management;
- intocmirea de rapoarte diverse, specifice activitatii de resurse umane;
- redactarea si publicarea anunturilor de recrutare specifice;
- asigurarea suportului in procesul de recrutare si selectie a candidatilor;
- participarea activa in cadrul proiectelor de imbunatatire a proceselor HR.

Wetterbest® este un producator de top pe piata sistemelor de invelitori metalice din Romania. Misiunea noastra este de a oferi siguranta si confort clientilor nostri, prin sisteme de acoperisuri calitative, rezistente si durabile. Strategia ce sta la baza actiunilor noastre, pleaca de la principii antreprenoriale solide ce au in vedere investitii constante si consistente in tehnologizare, materie prima de calitate, dezvoltarea continua a echipei Wetterbest, a portofoliului de produse si a pietelor pe care activam. Incepand din anul 2021, Wetterbest este preluat de catre Grupul International Kingspan, liderul global in industria materialelor de termoizolare si de anvelopare a cladirilor.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024