Gratis

Specialist Resurse Umane cu limba germana in Medias

E.ON Dialog

Candidatul Ideal

Hai in echipa noastra!

Vorbesti limba germana? Esti in cautarea unui loc de munca? Hai sa facem Echipa!
Suntem in cautarea unui super coleg pentru locatia din Medias.

Candidatul ideal:
  • Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului
  • Abilități de comunicare si lucru in echipa
  • Atent la detalii și abilități de rezolvare a problemelor
  • Cunoștințe de operare Microsoft Office
  • Studii superioare
  • Limba germana nivel conversational
  • Experienta profesionala minim 1 an

Descrierea jobului

  • Colaboreaza si sprijina angajatii pentru a asigura buna desfasurare a activitatii din locatie
  • Gestioneaza documentele si dosarele de angajare (semnare contracte de munca, acte aditionale, declaratii, etc)
  • Acorda asistența la procesele de onboarding, recrutare interna si exit interviuri
  • Utilizeaza software-ul de resurse umane si monitorizeaza pontajul lunar
  • Coordoneaza si organizeaza diverse intalniri si evenimente
  • Reprezinta compania la evenimentele de recrutare si Employer Branding
  • Redacteaza documente, prezentari și comunicări interne
  • Gestioneaza canalele de comunicare, inclusiv emailuri, apeluri telefonice și corespondență
  • Supravegheaza respectarea reglementărilor interne si asigura suport in implementarea directivelor companiei

Ce oferim:
  • Atmosfera de lucru faina, intr-un loc de munca modern si bine echipat
  • Asigurare privata de sanatate
  • Prime de Pasti si Craciun, pentru a aduce bucurie in viata ta
  • Tichete de masa in valoare de 30 lei, pentru a te bucura de gustari delicioase
  • Oportunitati de training si dezvoltare, pentru a-ti perfectiona abilitatile si cunostintele
  • Acces la platforma 7Card, pentru a-ti mentine energiile la cote maxime
  • Lista nu se opreste aici!

Daca ti-am starnit interesul, trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail: recrutare-dialog@eon.com
Pentru intrebari, ne poti contacta la numarul de telefon: 0770 300 900

Descrierea companiei

E.ON Dialog S.R.L.

E.ON Dialog este o companie germană ce face parte din grupul E.ON Energie Germania. Suntem prezenți pe piața din România din anul 2018. Există opt filiale în Europa: cinci în Germania și trei în România. Două dintre ele sunt în județul Sibiu, în orașul de pe Cibin și în Mediaș. O nouă filială am deschis de curand la Sebeș, Alba Iulia.

În prezent peste 500 de angajați lucrează în centrele E.ON Dialog din Sibiu, Mediaș și Sebeș. Aceștia și-au găsit locul în departamentele Customer Service (Relații Clienți și Vânzări), Energy Service (Servicii Energie) și Business Services & IT Support.

Te încurajăm să afli mai multe detalii despre companie și activitățile în care sunt implicați colegii noștri accesând direct pagina noastră de Facebook: https://m.facebook.com/eondialog

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024