Gratis

Specialist Relatii Publice si comunicare

Tintagel S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem o companie în creștere accelerată și avem nevoie de încă un ucenic-vrăjitor să ne completeze echipa - cât mai repede.

Dacă
  • ești extrem de atent/-ă la detalii și scrii rapid și corect în limba română și engleză texte de tipuri și în stiluri variate,
  • ai o fire curioasă, deschisă, sociabilă, cu bune abilități de negociere și relaționare,
  • ai minime cunoștințe despre relații publice și comunicare corporativă (dar vrei și poți să înveți rapid),
  • și nu te sperie ușor tunetul deadline-urilor care trec pe lângă tine,
Atunci te invităm să crești alături de noi!

Descrierea jobului

Responsabilitățile principale vor fi pe zona de copywriting și content writing pentru medii diverse (inclusiv comunicate de presă, declarații, brief-uri, texte pentru social media, digital/website, newslettere etc.). Specialistul PR va colabora cu restul echipei pentru
  • dezvoltarea strategiilor de PR și comunicare pentru clienții agenției;
  • creionarea și implementarea campaniilor de comunicare;
  • organizarea de evenimente și activități publice;
  • analiza și raportarea performanței campaniilor realizate.
O scrisoare de intenție și un portofoliu de text ar fi super, dar nu e obligatoriu.

Suntem o echipă veselă, creativă și dinamică, ne bucurăm de independență și de biroul nostru luminos din Bacău - când nu lucrăm de acasă sau din teren. Programul de lucru este flexibil și hibrid relativ la biroul din Bacău, dar nu este fully remote. Oferim cocktailuri de adrenalină și endorfine în doze variabile pe parcursul zilei și posibilități de dezvoltare profesională personalizată.

Din 2020 oferim din Bacău servicii de comunicare strategică pentru branduri și companii locale și naționale: relații publice, comunicare corporativă, marketing integrat, social media & digital.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024