Gratis

Specialist reglementare - Craiova/ Bucuresti

PREMIER ENERGY FURNIZARE

Candidatul Ideal

Studii superioare;
Aptitudini operare PC;
Abilitati de comunicare, aptitudini de negociere si de lucru in echipa;
Experienta in domeniul energiei electrice sau al gazelor naturale de minim 2 ani.

Descrierea jobului

  • Asigura transmiterea catre ANRE a procedurilor/metodologiilor/normelor elaborate de companie in vederea avizarii,si urmarirea stadiului avizarii acestora;
  • Asigura schimburile informationale cu reprezentantii ANRE;
  • Asigura evidenta si pastrarea corespondentei cu ANRE si colaboreaza cu departamentele implicate pentru redactarea proiectelor de raspuns catre ANRE;
  • Monitorizeaza raspunsurile catre ANRE legate de petitiile consumatorilor prin asigurarea unei evidente centralizate a acestora pe numar de spete, diferentiate pe tipologii;
  • Asigura transmiterea catre ANRE a procedurilor/ metodologiilor/ normelor elaborate de companie in vederea avizarii si urmarirea stadiului avizarii acestora;
  • Monitorizeaza aparitia dispozitiilor cu caracter normativ emise de ANRE cu impact asupra companiei si informeaza departamentele implicate pentru implementarea schimbarilor, inclusiv cele care privesc SAP;
  • Actualizeaza registrul cu modificarile legislative emise de ANRE;
  • Supravegheaza aparitiile pe site-ul ANRE a documentelor de discutii, pentru care se solicita punctul de vedere la directiile implicate si asigura comunicarea observatiilor catre ANRE;
  • Elaboreaza propuneri in domeniul agendei de reglementari in conformitate cu obiectivele si strategiile aprobate in vederea solicitarii si sustinerii acestora la ANRE;
  • Gestioneaza si urmareste, dupa caz, stadiul solicitarilor companiei catre ANRE;
  • Genereaza periodic, sau la cerere, rapoarte referitoare la activitatea de reglementare si le transmite Managementului companiei;
  • Participa la proiecte, intalniri de lucru specifice;
  • Transmite catre celelalte directii toate modificarile legislative care au impact asupra activitatii companiei.

Descrierea companiei

CEZ Vânzare devine Premier Energy Furnizare!
In decembrie 2023, am achizitionat CEZ Vanzare, principalul furnizor de energie electrica din sud vestul Romaniei, care este cunoscut acum sub numele de Premier Energy Furnizare.
Sloganul nostru este: Dam energie casei tale, ca tu sa pui lumea in miscare!

Suntem una dintre companiile cu cel mai rapid ritm de crestere din Europa de Sud-Est. In anul 2013, ne-am inceput activitatea in Romania, sub brandul Premier Energy, activand ca distribuitor si furnizor de gaze naturale, ajungand astazi al treilea cel mai mare jucator de profil. In acelasi timp, in Moldova, detinem pozitia de lider de piata in distributia si furnizarea de energie electrica, deservind aproximativ 70% din populatia tarii. Incepand cu anul 2022, am intrat pe piata energiei regenerabile, obiectivul nostru pentru Romania fiind obtinerea unei capacitati de 300-500 MW in urmatorii ani.

Astazi furnizam energie electrica si gaze naturale pentru 1,2 milioane de clienti, atat in sud-vestul tarii, cat si in toate celelalte regiuni. Ne dorim sa evoluam constant si sa devenim una dintre cele mai relevante companii din sectorul energetic.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024