Gratis

Specialist Recrutare

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare/medii;
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel);
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu / avansat;
  • Experienta minim 3 ani in domeniul recrutarii(recrutarea pentru roluri de top management constituie avantaj);
  • Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare si relationare cu oamenii;
  • Capacitate de observatie si analiza comportamentala;
  • Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel;
  • Capacitate de gestionare eficienta a timpului si prioritatilor;
  • Abilitati de lucru in echipa.

Descrierea jobului

  • Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
  • Concepe si posteaza anunturile de recrutare in functie de cerintele postului;
  • Gestioneaza relatia cu agentiile de recrutare externa;
  • Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
  • Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
  • Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
  • Evalueaza si vine cu propuneri, cu privire la candidatii selectati, catre factorii de decizie;
  • Evalueaza calitatea procesului de recrutare si raporteaza indicatorii de eficienta;
  • Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati;
  • Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
  • Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a candidatilor.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.