Specialist Processing Profile Lending Administration- 8 luni

ING BANK ROMANIA
2 poziții

Candidatul Ideal

Care este profilul pe care il cautam?

Educatie: Studii superioare in curs sau finalizate (preferabil Economice);
Experienta: 1 an experienta in operatiuni bancare (de dorit), administrarea creditelor, plati, contabilitate (ar fi un avantaj);
Calificari profesionale / instruire profesionala: operatiuni bancare, analiza credite;
Aptitudini calculator: Microsoft Office (Word, Excel, Access), Internet, E-mail;
Nivelul de cunoastere al limbii straine: Limba engleza - scris si vorbit (nivel mediu)

Cunostinte profesionale

• cunoasterea clientilor si a pietei interbancare; cunostinte privind normele si reglementarile BNR.

Competente functionale

• gandire analitica, atentie la detalii, cunoasterea si identificarea riscurilor, orientare spre client, bune abilitati de comunicare (verbal si in scris, ascultare activa), aptitudini de solutionare a problemelor, de management al conflictelor, rezistenta la stres, flexibilitate comportamentala.

Competente personale:

• personalitate deschisa, caracter sociabil, ambitie si energie, initiativa, disciplina, adaptabilitate

Descrierea jobului

Orice realizare durabila se construieste pas cu pas!

Ce vei face in acest rol? Iata responsabilitatile

• Inregistreaza si evidentiaza corespunzator in Profile toate datele legate de produsele de credit apartinand persoanelor fizice cat si juridice;

• Proceseaza operatiuni in Profile: corectii rezultate din bug-uri, transferuri pentru clienti decedati, taxa de gaj, acoperirea de descoperit de cont, transferul soldurilor reziduale in vederea inchiderii conturilor, etc;

• Efectueaza plati utilizand aplicatia MCE;

• Proceseaza in GBS operatiuni specifice (release de plati, schimburi valutare, depozite si garantii in GBS) pentru clientii MCB/WB

• Administreaza lunar procesul de decontare a pensiilor virate de CNPAS in conturile curente ale clientilor persoane fizice;

• Asigura procesare ordinelor de plata conditionate cu respectarea termenelor si in colaborare cu toate partile implicare: banci emitente, clienti, departamentul de Swift, etc

Daca faci parte din echipa noastra, ai acces la
  • Munca de impact intr-un mediu amuzant si colaborativSpatii de lucru open-concept concepute pentru munca in echipa si relaxare
  • Evenimente corporate si adunari sociale
  • Mod de lucru hibrid cu un program flexibil si optiuni de a scurta saptamana de lucru
  • Buget lunar in plataforma Benefit
  • Zile de concediu in plus in functie de vechimea totala in munca
  • Oportunitati de crestere prin programme de upskilling, si o varietate de platforme de invatare si dezvoltare : ING Learning Centre, Udemy, Bookster
  • Posibilitate de a accesa roluri interne si Assignmenturi determinate
  • Contextul necesar de a face un impact prin sustenabilitate si proiecte de Responsabilitate Sociala

Descrierea companiei

Descopera ING Bank

ING Bank Romania functioneaza ca o banca universala, servind toate categoriile de clienti prin cele trei divizii specializate: Wholesale Banking, Mid Corporate si Retail Banking.

Infiintat de oameni cu aspiratii inalte si spirit vizionar, ING continua sa atraga oameni de acelasi calibru: oameni cu initiativa, optimism si deschidere fata de schimbare. Inainte de a fi o banca, suntem o companie care se defineste prin viziunea, valorile si echipa sa. Vino alaturi de noi!

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024