Gratis

Specialist pregatire de livrare - Sect 6

AUTOITALIA IMPEX

Candidatul Ideal

Educatie:
Studii medii
Experienta de min. 2 ani intr-o pozitie similara.

Cunostinte, abilitati specifice:
Cunostinte de utilizare baza de date
Cunostinte de utilizare MS Office
Permis auto Cat.B
Atentie distributiva

Cunostinte, abilitati generale:

Seriozitate
Constiinciozitate

Descrierea jobului

Sa efectueze verificarea/pregatirea/manipularea masinilor de livrare stabilite de catre Seful direct conform fiselor de livrare
Sa respecte conditiile de calitate impuse de catre normativele constructorului
Verifica stocul de masini din platforma
Anunta seful direct in cazul in care observa nereguli cu masinile aflate in stoc pe platforma
Receptioneaza masinile in Oracle
Tiparirea fiselor de receptie din baza de date
Receptionarea autovehicolelor conform procedurilor companiei
Intocmeste si trimite departamentului Tehnic rapoartele de garantie Fiat ( insotite de poze si cererea de autorizare in caz de dauna tinichigerie) inainte de livrare.
Mentine legatura cu reprezentantii societatilor care monteaza alarme, sisteme audio, etc.
Gestioneaza comenzile de accesorii care se livreaza impreuna cu masina (covorase, kit legislativ, etc.) : comanda accesorii, receptie aviz, si evidenta accesorilor livrate;
Identifica codul reperelor necesare autovehiculelor aflate in lucru in atelier, da comanda catre DP1 si solicita acestuia data de primire a pieselor,
Gestioneaza daunele de transport: mentionare daune in CMR, trimite masinile la reparat in service, face follow-up la reparatie si notifica specialistul logistica daca este necesara blocarea masinii pana la remediere;
Deschiderea dosarelor de dauna pentru masinile avariate si urmarirea remedierii acestora

Cu un total de 6 mărci în portofoliu, Auto Italia va avea reputaţia de a fi importatorul de autovehicule din România cu cea mai amplă reprezentare, ale cărui produse și servicii acoperă toate segmentele pieței și toate cerințele clienților. Totodată, Auto Italia se angajează în dezvoltarea relațiilor de succes cu angajații, furnizorii și partenerii său. Succesul lor întăreşte, totodată, și succesul Auto Italia
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024