Gratis

Specialist Parc Auto

Ravago Building Solutions

Candidatul Ideal

  • Experienta pe un post similar;
  • Cunostinte bune de operare Excel, Word
  • Abilitati de comunicare;
  • Persoana organizata, proactiva;
  • Autonomie si spirit de echipa;
  • Permis de conducere cat. B;
  • Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Beneficii
  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa;
  • Bonusuri de sarbatori sau pentru reusite deosebite
  • Program de lucru: luni-vineri, 08:00 – 16:30;
  • Asigurare de munca
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata

Parc auto
  • actualizeaza documentele autovehiculelor parcului auto (ITP, rovigneta, RCA, CASCO, etc.)
  • verifica, organizeaza, actualizeaza si tine evidenta documentelor autovehiculelor parcului auto:
    • ITP, rovigneta, politele CASCO si RCA;
    • Rute de transport, foi de parcurs, registre, foi de drum, ordine de deplasare, bonuri de combustibil;
  • tine evidenta starii tehnice a autovehicolelor din parcul auto;
  • urmareste lucrarile de reparatii si intretinere pentru masini si utilaje, verificare devize reparatii;
  • se ingrijeste de inlocuirea pieselor de schimb pentru parcul auto ( anvelope, carburanti, piese auto etc.) prin service autorit;
  • se ocupa de luarea in evidenta si scoaterea din evidenta a autoturismelor, in fata institutiilor abilitate : DITL, DRPCIV
  • se ocupa de documentatia necesara pentru achizitia/vanzarea de autoturisme

Transport
  • planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport
  • programeaza si optimizeaza rutele de transport
  • monitorizeaza si programeaza activitatea soferilor
  • solicita oferte de pret pentru transport extern de la firme specializate
  • organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele societatii
  • propune optimizari in cadrul departamentului de Logistica
  • se ocupa de relatia cu ARR: depunere documentatie pentru obtinere copii conforme licenta transport, licenta transport, card companie, etc
  • activitatile legate de transport vor fi desfasurate sub indrumarea Managerului de transport

ISCIR:
  • verifica, actualizeaza si tine evidenta echipamentelor ISCIR
  • se ocupa de documentatia necesara pentru achizitia/vanzarea de autechipamente ISCIR
  • activitatile legate de echipamente ISCIR vor fi desfasurate sub indrumarea RSVTI

Aspirăm în mod constant să creăm un impact pozitiv în fiecare etapă a vieții oamenilor. Prin aceasta, ne referim la toți oamenii conectați la Ravago: angajați, clienți, furnizori, parteneri de afaceri, comunitate și societate. Multe produse din mediul nostru zilnic care ne îmbunătățesc calitatea vieții sunt posibile datorită materialelor și serviciilor oferite de Ravago. Asta înseamnă tot ce atingi (mașină, periuță de dinți, scutece, vopsea, pantofi sport, materiale de izolare pentru casa ta etc.), exista cu contributia Ravago, prin materialele sau materiile prime pe care le-a furnizat. Suntem în centrul fiecărui aspect al vieții tale. Ravago Rom SRL este parte din grupul multinațional Ravago, si activeaza pe piata din Romania de peste 20 de ani, având ca activitate principală distribuția de materiale termo-, fono- și hidroizolante pentru construcții și instalații, sisteme de construcție uscată, materiale geosintetice și alte materiale de construcții. Prin activitatea noastră desfășurată la nivel național, cu 8 filiale în București, Brașov, Cluj, Iași, Oradea, Sibiu, Târgu-Mureș, Timișoara promovăm tehnologiile eficiente şi moderne de construcţii care oferă soluţii de economie de energie şi protejare a mediului înconjurător. Pentru mai multe detalii puteți accesa site-ul nostru de prezentare la: www.ravago.ro sau magazinul online www.eRavago.ro .

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024