Gratis

Specialist Operatiuni - Trading

TRADEVILLE S.A.

Candidatul Ideal

Că să ne puteți ajuta, trebuie să aveți:
Experienta de 1-3 ani in domeniul operational (piata de capital, sectorul financiar sau alta industrie reglementata);
Capacitate si deschidere sa inteleaga mecanismele pietei de capital;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Abilitati de atentie la detalii, organizare si prioritizare;
Competente de rezolvare a problemelor si focus pe identificarea de solutii;
Personalitate pro-activa si orientata spre organizarea muncii;
Personalitate echilibrata, rezistenta la sarcini repetitive si lucru constant sub presiune;
Orientare pragmatica, capacitate de analiza si sinteza, de a opera cu volume mari de informatii;
Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word) si Teams;
Cunostinte avansate de limba engleza;
Studii superioare, absolvent/a al/a unei facultati de specialitate in domeniul economic sau administrativ.

Descrierea jobului

• TradeVille, brokerul de retail #1 din România*, își mărește echipa și caută cei mai motivați colegi, dornici să devină cei mai buni în ceea ce fac.
• La TradeVille veți lucra cu profesioniști ai pieței de capital, colegi cu zeci de ani de experiență remarcabilă (e.g. MBA-uri de top precum Harvard, școli de elită precum Oxford, CFA), dar, cel mai important, colegi motivați care fac ca TradeVille să își păstreze în mod constant poziția de lider.
Candidatul ideal va fi responsabil de operatiunile de transfer al instrumentelor financiare primite si iesite pentru clientii TradeVille, cat si de alte activitati operationale din cadrul departamentul de tranzactionare.

Responsabilități
  • Inregistreaza operatiunile de transfer instrumente financiare – din/in Depozitarul Central si catre alte SSIF-uri;
  • Realizeaza/inregistreaza transferuri transfrontaliere;
  • Mentine legatura permanenta cu echipele din front-office si raspunde prompt la solicitarile acestora privind transferurile de instrumente financiare;
  • Opereaza si verifica transferurile de instrumente financiare inregistrate in sistemul intern de backoffice;
  • Adopta o atitudine pro client, orientata spre finalizarea operatiunilor de transfer;
  • Comunica cu institutiile pietei/parteneri externi pe probleme specifice postului;
  • Realizeaza reconcilierea intre portofoliile de instrumente financiare ale Clientilor;
  • Inregistreaza/opereaza evenimente corporative emitenti interni si internationali;
  • Intocmeste diverse adrese/rapoarte interdepartamentale;
  • Cunoaste legislatia in vigoare, normele si regulamentele pietei de capital;

Ce vă oferim?
• Oportunitatea de a lucra pentru cea mai performantă casă de brokeraj din România;
• Training și sprijin să deveniți cel mai bun specialist de piata de capital;
• Standarde de lucru internaționale;
• Muncă într-o atmosferă pozitivă, alături de o echipă antrenată și axată către obținerea performanței;
• Salariu competitiv;
• Bonus anual în funcție de performanța companiei;
• Tichete de masă în maximă conform legii;
• Decont transport, în valoare de 100 lei/lună (pentru colegii care vin la birou);
• Abonament medical la o clinică privată;
• Prime de sărbători (Crăciun, Paște);
• Vouchere de vacanță;
• Contribuție pensie facultativă;
• Buget alocat pentru activități de socializare cu colegii de echipă + evenimente/activități la nivel de companie;
• Snack-uri și fructe la birou;
• Oportunități de dezvoltare profesională și creștere în cadrul companiei;

Descrierea companiei

Cine este TradeVille?
Pentru că vrem să ne asigurăm că începeți anul 2024 cu dreptul, reiterăm dedicarea noastră totală în a vă oferi produse și servicii investiționale la standarde globale. Suntem brokerul de retail #1 din România* și, de aproape 30 de ani, democratizăm accesul la lumea bursieră.
64% din tranzacțiile BVB s-au derulat în 2022 cu TradeVille.
TradeVille este prima companie din România care a dezvoltat o platforma de tranzacționare online, ceea ce a consacrat-o în Top 10 al intermediarilor de retail în ultimii 10 ani și în topul caselor de brokeraj după cifra de afaceri.

De ce să deveniți colegul nostru?
Suntem aproape 100 de oameni pasionați de piața de capital, experți în: Analiză, Helpdesk, Brokeraj, IT, Compliance, dar și Trading sau Marketing. Ne dorim colegi care să împărtășească viziunea și valorile noastre.
Atenția noastră se îndreaptă întotdeauna către clienți și suntem mândri că fiecare dezvoltare pe care o realizăm este pentru clienții noștri și pentru îmbunătățirea experienței tranzacționale. De aceea, unul dintre obiectivele noastre a fost formarea și creșterea unei echipe dinamice, care să fie concentrată pe soluționarea nevoii clienților.

*Top activitate intermediari ședința curentă, după nr tranzacții @ BVB

Pentru mai multe detalii, acceseaza: www.TradeVille.eu

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024