Gratis

SPECIALIST OPERARE SI MENTENANTA

E.ON Asist Complet

Descrierea jobului

Candidatul Ideal

· Educația necesară:

  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență în construcții inginerie electrică/ energetică
  • Studiile postuniversitare constituie un avantaj
  • Autorizare ANRE minim gradul IIIB.

· Experienţă practică necesară: Minim 5 ani experiență în sectorul energetic
· Cunoştinte de legislaţie: cunoașterea reglementărilor în vigoare în domeniul energiei și al eficienței energetice;
· Cunoștințe limbi străine: engleză - nivel intermediar;
· Cunoștințe IT: cunoștințe Microsoft Office (nivel avansat).

Altele:

  • Gândire analitică și abilități organizatorice
  • Abilități foarte bune de prezentare, comunicare, relaționare interpersonală și negociere
  • Abilităţi de prioritizare a sarcinilor și respectarea termenelor
  • Orientat spre client, motivat și cu spirit antreprenorial
  • Mobilitate pentru călătorii de afaceri
  • Disponibilitate pentru un program de lucru extins
  • Posesor de carnet de conducere categoria B.

*Dacă doriți, vă rugăm să atașați la CV fotografia dumneavoastră.

  • Initiază şi gestionează contractele de operare și mentenanță a echipamentelor aferente soluțiilor de eficiență energetică implementate;
  • Asigurarea operării și mentenanței echipamentelor aferente soluțiilor implementate în termene și condiții de calitate corespunzătoare;
  • Inițiere și implementare de măsuri corective și preventive pentru îmbunătățirea calității procesului;
  • Stabilește criterii și indicatori de calitate pentru contracte aferente proceselor de operare și mentenanță ;
  • Asigură comunicarea permanentă cu managerul de vânzări alocat privind lucrările de operare și mentenanța necesare/realizate;
  • Întocmește comenzile pentru lucrările de operare și mentenanță necesare îndeplinirii condițiilor contractuale asumate;
  • Elaborează, monitorizează și raportează indicatorii de proces relevanți, identifică eventualele deviații, elaborează fișe de neconformități, inițiază măsuri corective și preventive și urmărește implementarea acestora;
  • Validează recepţionarea lucrărilor de operare și mentenanța realizate;
  • Analizează reclamațiile de calitate de la beneficiari, identifică și propune măsuri de corectare și prevenire a neconformităților;
  • Răspunde de elaborarea caietelor de sarcini și a documentației necesare contractării de terțe părți în vederea executării operării și mentenanței;
  • Coordonează și gestionează colaborarea cu părți terțe în vederea executării operațiunilor stipulate în contracte;
  • Întocmește formele legale de deblocare garanții de bună execuție pentru lucrările monitorizate;
  • Asigură întocmirea tuturor rapoartelor și analizelor solicitate, aferente ariei de activitate;
  • Întocmeşte proceduri şi instrucţiuni de lucru privind sfera de activitate;
  • Răspunde de evidența și arhivarea documentelor în conformitate cu reglementările în vigoare;
  • Răspunde de realizarea obiectivului de activitate cu respectarea legislaţiei în vigoare, asigurarea confidenţialităţii, în condiţii de calitate şi la termenele stabilite;
  • Colaborează cu alte unități organizaționale din cadrul companiei și/sau departamente sau companii din cadrul grupului E.ON Romania pentru realizarea obiectului de activitate;
  • Identifică și gestionează riscurile companiei și oportunitățile generate de noile proiecte sau produse dezvoltate;
  • Asigură suportul necesar în toate activitățile pentru poziția superioară directă.

Ce îţi oferim noi

  • Îți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum căsătoria, 1 iunie iar lista continuă. Excelezi în ceea ce faci? Poți să fii unul dintre cei care primesc bonusuri de performanță. Dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului.
  • Plătești ușor cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless.
  • Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor. Pe durata pandemiei poți lucra și de acasă, dacă aria în care activezi îți permite acest lucru. Lucrăm pe teren, dar în siguranță.
  • Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță! În plus, ai parte de mai multe zile libere decât angajații altor companii. După ce te întorci din concediu, noi îți decontăm o parte din valoarea serviciilor turistice.
  • Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

Te-am făcut curios? Intră aici pentru a vedea mediul nostru de lucru.

E.ON Asist Complet S.A. este o companie a grupului E.ON ROMANIA. Principalul obiect de activitate al companiei este de a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere - revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz, verificări tehnice periodice ale centralei termice, montaj centrale termice si sisteme de aer conditionat.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024