Gratis

SPECIALIST OFERTARE MATERIALE DE CONSTRUCTII

MAX BAU MATERIALE SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal indeplineste urmatoarele conditii :
- Cunostinte despre materialele de constructii de uz general
- Spirit tehnic si capacitate de a insusi rapid cunostinte tehnice si comerciale despre noi produse / materiale de constructii
- Experienta in activitate de sales support pentru agentii de teren
- Bune cunostinte de utilizare a pachetului Office ( Word, Excel ) ; experiente anterioare in utilizarea programelor de contabilitate si gestiune constituie un avantaj
- Persoana organizata, cu abilitati de prioritizari a sarcinilor si cu un bun management al timpului de lucru.
- Experienta in ofertarea de solutii si materiale de constructii

Descrierea jobului

ATRIBUTIILE POSTULUI
Activitate de tip office sales support, care nu presupune deplasari pe teren
Intocmeste oferte comerciale in conformitate cu cerintele clientilor transmise catre agenti si cu politicile comerciale ale firmei pentru fiecare categorii de produse ofertate
Este la curent cu modificarile de politici comerciale si aplica aceste modificari in ofertele intocmite
Intocmeste oferte comerciale bazate pe mix de produse; dezvolta si suplimenteaza cererile de oferta cu sisteme de produse unde este cazul.
Participa la prezentari de produse si traininguri periodice, organizate de firma sau producatori / distribuitori
Respecta procedurile interne de lucru si regulamentele de ordine interioara
Se asigură de respectarea termenelor de întocmire si transmitere a ofertelor; informează solicitantul de îndată ce consideră că termenul convenit nu poate fi respectat;
Monitorizează stadiul ofertelor comerciale transmise până la închiderea procesului de vânzare-cumpărare;
Tine evidenta ofertelor emise în registrul de oferte, păstrează câte un exemplar de ofertă în bibliorafturile dedicate;
Stabileste solutii alternative, cand este cazul;

Descrierea companiei

Max Bau Materiale - Brasov

Max Bau Materiale SRL este o companie de distribuție nationala de materiale de construcții înființată in septembrie 2018, rezultatul colaborării dintre Telemos Capital , un fond de investitii din Marea Britanie, si Ascenta Management, o companie de management de investitii din Romania. Desi a fost infiintata spre sfarsitul anului 2018, in prezent sunt active opt depozite regionale (Bucuresti, Brasov, Cluj, Suceava, Craiova, Galati, Oradea si Timisoara) , fiind condusa de o echipa cu experiență de management in domeniu de peste 25 ani. Obiectivul principal pe termen mediu al companiei MAX BAU MATERIALE este sa ajunga unul din principalii importatori si distribuitori nationali de materiale de constaructii din Romania.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024