Gratis

Specialist ofertare - licitatii publice

Ness Proiect Europe
3 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare în domeniile: Construcții / Instalații;
Experiență de lucru minim 3 ani în ofertare;
Cunoștințe în domeniul construcțiilor / instalațiilor;
Experiență în întocmirea ofertelor financiare pentru licitații publice;
Experiență în planificarea achizițiilor și bugetarea ofertelor;
Cunoștințe privind legislația și normele de aplicare în vigoare referitoare la achizițiile publice;
Programe devize - Windev / Intersoft;
Cunoștințe avansate în utilizarea MS Office (Word, Excel, PowerPoint), navigare Internet;
Limba engleză – nivel mediu.

Descrierea jobului

Analizează documentația de atribuire a licitațiilor;
Elaborează ofertele financiare pentru participarea la licitații;
Calculează oferta cu ajutorul programelor specializate sau pe baza unui sistem propriu de calcul în funcție de specificul fiecărei licitații;
Completează formulare/documente conform cerințelor licitației;
Selectează cele mai avantajoase oferte primite de la furnizori pentru proiectele ofertate;
Realizează analize de preț, cash-flow;
Extrage listele de cantități din planuri în vederea întocmirii ofertelor;
Urmărește procedura de achiziție publică până la momentul adjudecării acesteia și răspunde la eventualele solicitări de clarificare în ceea ce privește oferta financiară;
Pentru lucrările contractate urmărește decontarea acestora, dacă este cazul;
Colaborează cu toate departamentele pentru a introduce în ofertă toate elementele necesare;
Participă la ședințe de status pentru procedurile pentru care este responsabil.

Înființată în 2010, Ness Proiect Europe este recunoscută pe piaţa românească de construcţii pentru calitatea lucrărilor executate şi capacitatea de a livra proiecte complexe în timpul și bugetele agreate.

Dezvoltarea companiei se bazează pe fundamentele puternice ale viziunii pe termen lung de a se poziționa ca o organizație de inginerie multidisciplinară, capabilă să furnizeze servicii de inginerie, proiectare, ofertare, achiziții, construire și punere în funcțiune pentru PROIECTE LA CHEIE.

Astăzi, Ness Proiect Europe are o prezență dinamică în România și se răspândește pro-activ în zonele cu potențial de dezvoltare industrială.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 28 Apr. 2024