Companie nouă? Primești un Ā  Anunț Business cu actualizare săptămĆ¢nală Gratuit (ā‚¬229)
Gratis

Specialist Marketing

Flexiwork Recruitment S.R.L.

Candidatul Ideal

Recrutăm š’šš„š‚šˆš€š‹šˆš’š“ šŒš€š‘šŠš„š“šˆšš† pentru o companie distribuitoare de echipamente medicale.
Punct de lucru: Sector 5, București
Program: L-V, 08:30- 16:30
Salariu 5000 - 6000 lei net;
Bonuri de masă de 20 lei / ziua lucrată;
Bonus de performanță trimestrial

Descrierea jobului

ResponsabilitĒŽČ›i:
ā€¢ Elaborarea și executarea planului de marketing anual pentru promovarea produselor cĒŽtre segmentele B2B Ƨi B2C, inclusiv strategii pentru online și offline
ā€¢ Realizarea și implementarea activitĒŽČ›ilor de promovare offline și online, conform Planului de Marketing anual
ā€¢ Colaborarea cu echipa de vĆ¢nzĒŽri pentru a crea materiale de marketing și programe promoționale care sprijinĒŽ obiectivele de vĆ¢nzare, conform cu nevoile echipei de vĆ¢nzĒŽri și asigurarea conformitĒŽČ›ii acestora cu procedurile companiei
ā€¢ ColaboreazĒŽ și oferĒŽ suport echipei de vĆ¢nzări, training intern, prezentări la clienti, materiale necesare prezentărilor, planuri de lucru, etc
. ā€¢ Gestionarea prezenței online a companiei, inclusiv website-ul, blogul și canalele de social media, pentru a asigura o comunicare eficientĒŽ a valorilor și produselor companiei
ā€¢ Colaborare InterdepartamentalĒŽ prin participarea lunarĒŽ la Ć®ntĆ¢lniri cu departamentele de VĆ¢nzări, CSO, LogisticĒŽ și Juridic pentru a stabili direcțiile de acțiune și actualizĒŽrile strategice sau legale
ā€¢ Participă Ć®n mod activ și documentat la Ć®ntĆ¢lnirile interne, instruirile periodice, pregĒŽtește cu acuratețe și prezintă rapoartele solicitate de cĒŽtre superiorii ierarhici conform procedurilor interne
ā€¢ Analiza pieței și cercetarea concurenței pentru a identifica oportunitĒŽČ›i și tendințe, ajustĆ¢nd strategiile de marketing conform acestora
ā€¢ Organizarea și participarea la evenimente medicale: identificarea și propunerea participĒŽrii la evenimente medicale științifice relevante, dezvoltarea și coordonarea evenimentelor de lansare/promovare a produselor sau serviciilor
ā€¢ Dezvoltarea și implementarea campaniilor de email marketing, SEO/SEM și marketing pe rețelele sociale
ā€¢ Planificare strategicĒŽ a campaniilor de marketing trimestriale, monitorizarea și raportarea performanței acestora, utilizĆ¢nd datele pentru a optimiza strategiile viitoare
ā€¢ Asigurarea conformitĒŽČ›ii materialelor de marketing cu reglementĒŽrile și codurile etice ale industriei dispozitivelor medicale
ā€¢ Gestionarea bugetului de marketing alocat pentru maximizarea ROI. Cerințe minime
ā€¢ LicențĒŽ Ć®n Marketing, Comunicare sau domenii relevante
ā€¢ Minimum 3-5 ani de experiențĒŽ Ć®n marketing, de preferințĒŽ Ć®n sectorul dispozitivelor medicale sau Ć®n domenii conexe
ā€¢ Cunoștințe solide de marketing digital și tradițional, inclusiv SEO, SEM, marketing pe rețele sociale și email marketing
ā€¢ ExperiențĒŽ Ć®n utilizarea instrumentelor de analizĒŽ web (ex. Google Analytics) și a platformelor de automatizare a marketingului
ā€¢ Abilitatea de a lucra Ć®n echipĒŽ și de a colabora eficient cu alte departamente
ā€¢ Excelente abilitĒŽČ›i de comunicare, atĆ¢t scris cĆ¢t și verbal, Ć®n limba romană și preferabil Ć®n limba englezĒŽ
ā€¢ Capacitatea de a gestiona multiple proiecte simultan, pĒŽstrĆ¢nd atenția la detalii și respectĆ¢nd termenele limitĒŽ
ā€¢ Creativitate, gĆ¢ndire strategicĒŽ și capacitatea de a rezolva probleme complexe
ā€¢ Cunoașterea industriei dispozitivelor medicale și a reglementĒŽrilor aplicabile este un plus.

Ce oferim:
ā€¢ Oportunitatea de a lucra Ć®ntr-un domeniu dinamic și provocator Ć®ntr-o industrie Ć®n continuĒŽ creștere
ā€¢ Salariu net fix lunar: 5000 ā€“ 6000 lei, bonuri de masă: 400 lei și bonus trimestrial Ć®n funcție de atingerea targetelor
ā€¢ Program on-site: 08:30 ā€“ 17:00, Sector 5
ā€¢ OportunitĒŽČ›i de dezvoltare profesionalĒŽ și cursuri de formare
ā€¢ CulturĒŽ organizaționalĒŽ bazatĒŽ pe respect, inovație și excelențĒŽ

FlexiWork Recruitment oferă servicii de recrutare personal, indiferent de de domeniul de activitate și specificul companiei partenere. Echipa noastră pune pasiune Ć®n fiecare proiect, se implică Ć®n cultura organizațională pentru a descoperi valorile companiei și devin parte din misiunea acesteia. Ne place să inovăm, să adoptăm cele mai bune și nebune strategii de atragere a candidaților potriviți și mai ales ne place să reușim să ne atingem obiectivele.

Credem Ć®n oameni, Ć®n forța nemărginită a resursei umane și ne dorim să te cunoaștem, să descoperim Ć®mpreună valoarea adăugată pe care o poți aduce Ć®n cadrul unui proiect. Your dream is our dream.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024