Specialist Marketing

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii de bază: studii superioare;
  • Studii speciale: specializare în domeniul marketingului;
  • Experienta profesionala specifica: cel puțin 2 ani.

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Permanent Placement , lider national recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie care comercializeaza instalații și echipamente de încălzire și deține o gamă completă și variată de produse HVAC un Specialist Marketing ,pentru locatia din Tg Mures.

Responsibilities:

  • monitorizarea lunară a concurenței;
  • îngrijirea și dezvoltarea imaginii companiei pe canalele de social media în concordanță cu strategia de comunicare a brandului;
  • coordonarea acțiunilor de trade marketing: oferte, promoții, campanii și analiza rezultatelor, gestionarea materialelor primite de la furnizori;
  • publicare articole despre produse și administrare secțiune articole pe platforma online;
  • gestionarea bazei de date de clienți a companiei;
  • activități specifice de e-mail marketing;
  • actualizarea și coordonarea materialelor printate despre companie și a produselor din portofoliu;
  • suport pentru departamentul de vânzări;
  • implicare în organizarea și coordonarea evenimentelor companiei.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022