Specialist Marketing

Oraș de lucru
Studii
Departamente
Salariu 2000 - 3000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Ești pasionat de social media, online marketing și ești plin de idei? Ce-ai spune să lucrezi împreună cu noi?
  • Ai studii superioare in marketing sau in domenii conexe.
  • Ai cunoștinte în online marketing, E-mail Marketing, notiuni SEO, E-commerce.
  • Ai noțiuni de implementare a campaniilor publicitare online și funnel-urilor de vânzare;
  • Ai abilități avansate de scris, în diferite stiluri și tonalități.
  • Ești o persoană comunicativă, cu o imaginație bogată și îți place să scrii.

Descrierea jobului

  • Creezi conținut pentru conturile de social media, campanii și materiale de comunicare
  • Planifici și implementezi planul de postări, articole și video pe canalele stabilite
  • Creezi funnel-uri online, landing page-uri pentru campaniile de lead generation
  • Scrii articole despre produsele/serviciile companiei
  • Faci prezentări pentru produsele/serviciile companiei
  • Administrezi continutul web al site-urilor companiei
  • Crează și implementează campanii online pentru promovarea serviciilor și produselor companiei
  • Administrează bazele de date de clienți și prospecți ale companiei
  • Scrii texte pentru diverse materiale de marketing: landing page-uri, postări, articole, newslettere, campanii de email marketing, webinarii;
  • Promovezi imaginea și produsele companiei și ale clienților companiei;
  • Generezi idei relevante pentru conținutul online și implementezi campanii de Social Media folosind platforme precum Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube, etc.

Suntem o agenție de publicitate full-service și ne place să ne asigurăm că serviciile și produsele publicitare pe care le oferim clienților, îi ajută pe aceștia să îți atingă obiectivele de business. Dorim să completăm echipa cu o persoană proactivă și atentă, care vrea să se dezvolte alături de noi. Așteptăm CV la e-mail: gabriela@alternative-advertising.ro Pentru alte detalii puteți accesa nr. de tel. 0730 128 958 pe whatsapp.

P.S. Suntem o gașcă de treabă! Sună bine? Hai să te cunoaștem!
Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos