Publicat 15 Mai 2019 | Reactualizat 12 Iun 2019 | Expiră 15 Iun 2019

Specialist marketing/organizare evenimente si Ospatar

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Specialist marketing/organizare evenimente
Esti absolvent de studii superioare (de preferat economie, turism, marketing, management);
Stapanesti tehnici de negociere si vanzare;
Ai o experienta dovedita in marketing - vanzari, domeniul organizari evenimente, de 2-3 ani;
Detii bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet);
Vorbesti fluent engleza;
Ai cunostinte solide si actuale despre industria ospitalitatii si piata locala;
Ai bune abilitati de comunicare si prezentare;
Esti un bun negociator si ai abilitati de up-selling;
Esti orientat(a) spre client si respecti termenele limita;
Esti proactiv(a), perseverent(a), capabil(a) sa gasesti solutii, creativ(a), cu initiativa, spontan(a), energic(a);
Esti capabil(a) sa te adaptezi rapid, ai charisma, simtul umorului, disponibilitatea si capacitatea de a aborda persoane necunoscute;
Ne poti prezenta cateva recomandari de la locurile de munca anterioare;
Cunosti legislatia în domeniu;
Posezi notiuni elementare de Horeca;
Ai experienta in utilizarea sistemelor de gestiune hoteliera.

Ospatar
Persoana responsabila, punctuala , discreta, capabila sa-si planifice si sa-si organizeze propria activitate;
Atitudine pozitiva, atentie la detalii;
Abilitati de a lucra atat în echipa cat si individual.

Descrierea jobului

Organizeaza si coordoneaza toate evenimentele desfasurate in incinta societatii cat si in afara acesteia (conferinte, traininguri, lansari de produse, intalniri de afaceri, congrese, evenimente festive-nunti, botezuri etc.);
Negociaza contracte cu beneficiarii (personal corporate, persoane juridice, persoane fizice);
Mentine relatia cu clientii ante eveniment;
Asigura buna desfasurarea a tuturor evenimentelor derulate in toate locatiile societatii sau in locatiile beneficiarilor serviciilor;
Elaboreaza planificari strategice şi desfasuratorul evenimentelor;
Selecteaza si stabileste locatia, detaliaza pachetul de servicii, programul si logistica evenimentelor;
Proiecteaza bugetul si prezinta oferta de pret;
Soluţioneaza necesitatile tehnice ale derularii evenimentului, concepe si gestioneaza serviciile auxiliare;
Intocmeste fisa evenimentului si crearea unui desfasurator in conformitate cu caietul de sarcini;
Pregateste contractul cadru pentru fiecare eveniment, negociaza clauzele contractuale si verifica completarea corecta si semnarea contractului;
Pastreaza legatura cu clientul in ceea ce priveste acceptarea ofertei pana la luarea de catre client a deciziei finale in legatura cu oferta;
Monitorizeaza modul de derulare a contractelor si achitarea integrala de catre client a contravalorii serviciilor/ produselor oferite;
Responsabil de solutionarea prompta a cererilor si / sau reclamatiilor clientilor;
Programeaza evenimentele si gestioneaza agenda de ocupare a tuturor locatiilor;
Asigura corelarea activitatii tuturor compartimentelor implicate în faza de pregatire a evenimentului cât si pe parcursul derularii acestuia;
Verifica facturile de la furnizori daca sunt conforme cu serviciile solicitate;
Realizeaza studii comparative de analiza interna si a competitiei;
Prospecteaza piata, identifica noi oportunitati de vanzare si clienti noi;
Formuleaza, dezvolta si implementeaza strategii de pret aprobate;
Monitorizeaza gradul de satisfactie al clientilor in legatura cu serviciile/ produsele oferite de societate;
Sintetizeaza rezultatele obtinute in procesul vanzarii si intocmirea rapoartelor solicitate de superiori;
Dezvoltarea si mentinerea categoriilor de produse, conceperea unor oferte atractive;
Raspunde de realizarea planurilor de vanzari precum si a obiectivelor/target-urilor de vanzari.

Ospatar
Preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;
Acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor;
Cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la Felurile de mancare, tacamuri si bauturi;
Servirea exemplara a clientilor.

Marcat de distincție și rafinament, cel mai elegant centru de evenimente al Capitalei, vă introduce într-o atmosferă fie clasică, fie eclectică, prin intermediul personalității estetice a fiecăreia dintre cele 6 Sali ce au deja referințe de succes în organizarea oricărui eveniment, de la cele “corporate” cum ar fi congrese, seminarii, simpozioane, conferințe, training-uri, până la cele private, de tip nuntă, botez, aniversare sau petrecere.Pe langa evenimentele ale caror cerinte ating standardele unor reguli precise, orice provocare in a crea un eveniment inedit este primita cu entuziasm!

Proiecțiile, prezentările de produse, prezentările de modă, concertele, amenajarea spațiilor expoziționale, precum și oricare alt concept de prezentare își pot regăsi locația ideală la Crystal Palace Ballrooms. Nu uitați de unul dintre punctele forte ale locației constând in parcarea extrem de spațioasă în care pot fi garate, în mod gratuit, până la 350 de autoturisme!

Expirat
Specialist marketing/organizare evenimente si Ospatar  -  INTEGRASOFT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles