Gratis

SPECIALIST MARKETING - INDUSTRIA AUTOMOTIVE

SC METAPLAST S.R.L.

Candidatul Ideal

-Studii superioare ASE / Politehnica;
-Cunostinte avansate: engleza, franceza;
-Experienta in domeniul automotive, prezinta un avanataj;
-Cunostinte avansat pachet Office;
-Experienta comerciala in vanzari si marketing;
-Capacitate de lucru in echipa, cooperanti, deprinderile tehnice reprezinta un avantaj;
-Capabilitate si deschidere de flexibilizare a programului;
-Disponibilitate pentru deplasari interne si externe;
-Disponibilitate de a conduce auto in delegatii externe;

Descrierea jobului

-Mentinerea legaturii cu clientii existenti sau potentiali (initierea discutiilor / promovarea fata de clienti noi);
-Gestionarea modificarilor solicitate de client;
-Mentinerea legaturii cu clientul, prin e-mail, pentru analizarea si solutionarea cerintelor primite de la acesta, interactionand cu departamentele interne responsabile;
-Participarea la targuri si expozitii, pentru promovarea firmei;
-Realizarea ofertei de pret prin intermediul descompunerilor de pret (CBD) in format intern cat si format client;
-Consultarea cu echipa de ingineri pentru obtinerea informatiilor necesare realizarii ofertelor de pret;
-Contactarea furnizorilor externi pentru obtinerea informatiilor necesare realizarii ofertelor de pret (materii prime, componente, etc);
-Colaborarea cu responsabilul logistic sau calcularea costului de ambalaj (si transport), necesar pentru oferta de pret;
-Inregistrarea/arhivarea in structura societatii a datelor despre piesele castigate si predarea informatiilor catre colegi;
-Participa la vizitele efectuate la client si de catre client;
-Receptionarea de comenzi prototip si predarea lor catre departamentul Logistica si Inginerie;
-Verifica preturile in mod regulat dupa arhivarea in sistem;
-Realizarea de rapoarte/sinteze interne (in MS Excel) cu diverse informatii din descompuneri de pret pentru analiza top-managementului.

MEN INDUSTRY GROUP este format din 3 companii : S.C. METAPLAST S.R.L, S.C. NICPREM IMPEX S.R.L. si S.C. ELJ MATRITE S.R.L., avand ca principal obiect de activitate productia de piese de schimb si componente pentru industria producatoare de autoturisme si industria producatoare de electrocasnice.

Bucuresti

Sediul din Str. Racari nr. 5 este principalul sediu administrativ si de management al firmei.

De asemenea, biroul din Bucuresti este principalul centru de cercetare, dezvoltare si proiectare al grupului.

Aici se regasesc si activitati productive proprii grupului, cum ar fi: - proiectarea, desenarea si dezvoltarea matritelor - ELJ Matrite; - executia, modificarea si &intretinerea matritelor - ELJ Matrite; - productia componentelor metalice (contacte) pentru produse electrice - Nicprem si Metaplast; - linia de asamblare a componentelor electrice - Nicprem si Metaplast.

Titu, Dambovita

La Titu, in Str Garii nr 101 Bis este principalul sediu de productie mase plastice al grupului, unde avem cele 2 fabrici de injectie: - Fabrica NICPREM – 2200 metri patrati – productie piese din mase plastice pentru industria electrocasnicelor (in special refrigeratie) – Startul Productiei iunie 2006; - Fabrica METAPLAST- 2500 metri patrati - productie piese din mase plastice pentru industria auto - Startul Productiei iulie 2009.

Avem 24 de masini de injectie (marci Engel, Arburg, Negri Bossi, Haitian) , de la 40T la 1300 TF

Grupul detine 18.000 de metri patrati in Titu, si preconizeaza o expansiune a facilitatilor de productie in curand.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024